Gece Hayatı

Londra gece hayati - party - clubLondra’da gece hayatı tamamen hayal gücünüz ile sınırlıdır desem herhalde yanlış olmaz. Eğlence anlayışınıza göre hemen hemen aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.  Her sene gazetelerde dergilerde dünyanın en hareketli gece hayatı yazılarında en iyi 10 listesinde Londra yer almaktadır.

Pek çok ünlü insana rastlamanız olası. Paris Hilton, Rihanna, Lily Allen, Katie Price, Kate Moss, Prens William ve Harry gibi pek çok ünlü Londra gece hayatının müdavimleri arasındadır ve daha çok Soho bölgesindeki barlarda görülürler.

Sabaha kadar elektronik müzik eşliğinde dans etmek ve çılgın bir eğlence isteyenler için Fabric ilk adres olacaktır. Oldukça büyük bir alana kurulu olan Fabric de 3 farklı odada farklı dj ler çalmaktadır. Kaliteli müzik ve çılgın bir atmosfer için öncelikli tercihiniz olmalı.

Rock müzik dinlemek ve biraz daha ağır takılmak için Camden Town bölgesindeki barlar tercih edilebilir.

Bricklane bölgesi ise gençlerin uğrak yerlerinden biridir

Bayanlar için gece gidilecek yer tavsiyem pop, elektronik, dans müzikleri çalan Tiger Tiger isimli klüptür.

fabric London

Ayrıca Brixton ve Nothing Hill gece hayatı için diğer popüler semtler arasındadır.

Mekanlara girişlerde sıra olduğunu göreceksiniz. Genellikle bütün gece klüpleri girişinde sıra olur. Bir anlamda içerisi kalabalık, ortam güzel, insanlar bakın sıra bekliyor izlenimi için yapılmaktadır. Bazen de içerisi aşırı kalabalık olduğundan bazı insanların ayrılması ile giriş için izin verilir.

Bazı barlar içeri damsız almazlar. Girişte genelde bunun gibi durumlarda kız kıza gelen gruplarla kaynaşmaya çalışabilirsiniz. Anlaşarak birlikte girer içeride ayrılırsınız. Bunun gibi durumlar çok olduğundan bazı durumlarda güvenlikçiler akıllıca davranıp sorguya çekebiliyorlar. Mesela bir keresinde başıma gelen olayı anlatayım. Tiger Tiger klübüne girmek için dışarıda sırada bekliyordum. İçeride arkadaşlarım olduğundan onları gösterip girecektim ama bir yandan da güvenlik çok sıkı almıyorlar asla. Önümdeki bir adam sıranın arkasından bir kızla gitti sohbet edip aldı yanına. Kızla anlaştılar içeri giriş için birlikte gelmişler gibi davranıyorlar. Kapıda güvenlik bunu yemedi ve çocuk o benim kız arkadaşım dediği için kızın doğum tarihini sordu. Kızın kimliği alıp kontrol edecekti ki çocuk cevap veremeyince 1 saate yakın sıra bekleyen bu ikiliyi içeri almadılar. =)

Eğlence sayfasını ileride güncelleyip zamanla belirttiğim mekanlarla ilgili daha detaylı bilgi ekleyeceğim.  Londra’ya kısa bir süreliğine geliyor iseniz tahmin ediyorum ki yukarıda yazdıklarım sizi fazlası ile memnun edecektir.

Daha fazlası için linkler:

Londra’nın en iyi DJ bar ve pubları

Bir Cevap Yazın