ULAŞIM

Londra’ya gelmek için en iyi ulaşım şekli hava yoludur. British Airways ve THY Londra – Türkiye arası sefer yapan başlıca firmalardır. Son zamanlarda Pegasus da cazip fiyatlar ile uçuş imkanı sunmaya başladı.

Londra’da hangi havalimanına gelmeniz ulaşım açısından daha rahat olacak sorusuna tabiki de Heathrow Airport cevabı verilir. Piccadily Line metro hattı ile Heathrow’dan Londra şehir merkezine ulaşım ucuz(5-6 £ civarı) ve 1 saatten az sürecektir. Heathrow’a genelde British Airways ve THY uçmaktadır. Diğer firmalar daha çok Luton, Gatwick ve Stansted havaalanlarına uçmaktalar.

Luton, Gatwick ve Stansted den ise otobüs ve tren ile şehir merkezine gelmek mümkün. Genelde otobüs ücreti kişi başı 10£ olarak belirlenmiştir. Önceden alır iseniz 2£ kadar düşük bir ücrete dahi bilet bulabilirsiniz. Easybus ve Nationalexpress havaalanı ile Londra şehri arasında ulaşım sağlayan iki büyük otobus firmadır.

İstanbul – Londra uçuşları genelde 4 saatten az sürer(3 saat 45 dk).  Bir kac kere 3:15 saat gibi bir surede gitmisligim de olmustur. 🙂 Saat farkı ise 2 saat olduğundan(Türkiye 2 saat ileridir) örneğin Türkiye saati ile öğlen 2’de uçağa biner iseniz İngiltere saati ile saat 4 gibi Londra şehrinde olursunuz.

Londra’da ulaşım için ingiltere hükümetinin internet sayfası:

http://www.tfl.gov.uk

Bu sayfada bütün ulaşım çeşitleri için bilgi bulabilirsiniz. Gideceğiniz yer ile bulunduğunuz yerin posta kodunu girerek size tavsiye edilen ulaşım yollarını görebilir böylece kaybolmadan rahatlıkla istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Londra’da Ulaşım Hakkında Detaylı Bilgi İçin:

Londra’da Otobüs ile Ulaşım

Londra’da Metro ile Ulaşım

Londra’da Bisiklet ile Ulaşım

Londra’da Ulaşımla İlgili Son Yazılarım:

Cep Telefonu İle Ulaşım Bilgisi – TFL MOBILE

Londra Metrosunda Grev ve Ulaşım

Londra Metrosu Grevde

Barclays Cycle Hire – Bisiklet Kiralamak

Noel Tatilinde Londra’da Ulaşım

Bir Cevap Yazın