Cep Telefonu İle Ulaşım Bilgisi – TFL Mobile

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 03:57 pm

Londra metro hattında yaşanan gecikmeler ciddi anlamda can sıkmaya devam ediyor. Bazen daha da beteri hattın bir kısmında servis tamamen iptal ediliyor. Bu durum istasyonlarda sürkeli anons edilerek ulaşım için metro tercih edenlere bildirilse de bazen gideceğiniz yere önceden en iyi şekilde nasıl ulaşabileceğinizi kontrol etmeniz işinizi sağlama almak için en iyi tercihtir.

Bunu yapmak için en basitinden www.tfl.gov.uk sitesine girip Journey Planner‘ı kullanabilirsiniz. Peki bilgisayar başında değilseniz nasıl yapacaksınız? TFL’in 18 Şubat 2011 de yenilediği internet sitesi cep telefonu arayüzü bunun cevabı.

Günümüzde çoğu cep telefonu internet bağlantısı kurabilmekte. iPhone ve benzeri telefonu olanlar için bu zaten vazgeçilmez bir konfor. Evden çıktınız ve son bir metro hattı kontrolü istiyorsunuz. Yapacağınız şey çok basit. TFL sitesine telefonunuz ile bağlandığınızda TFL’in cep telefonları için geliştirdiği yeni arayüzü göreceksiniz. Kullanımı ise çok kolay. Telefonunuz ile yapmak istediğiniz işlemlerin sınırlı olduğunu bildiklerinden tam istediğiniz aramayı rahatlıkla ve hızlıca görüntülemeniz için siteyi basitleştirmişler.

Örneğin hangi hatta nasıl bir servis var görmek istiyor iseniz :

Ayrıca gideceğiniz yerin adresi ve bulunduğunuz yerin adresini yine Journey Planner’da yazarak en ideal ulaşım şekli hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğer İngilizce bilginize güvenmiyor ve Metro istasyonlarındaki görevlilere sormaya çekiniyor iseniz bu bir alternatif olarak elinizin altında dursun.

Buna ek olarak örneğin ulaşım için kullandığınız metro hattında o an servis iptal oldu ve diğer bir hattı kullanmak için önce o hattın en yakından geçtiği istasyona otobüs ile gidiyorsunuz diyelim(genelde öyle yapıyoruz :p) otobüste iken asıl kullanmak istediğiniz hat hakkında anlık bilgi için cep telefonunuzdan internete girerek kontrol yapmak sıkça başvurduğunuz bir yöntem olacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: