Londra Metrosunda Grev ve Ulasim

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:16 pm

Yeni bir Londra metrosu grevine hoşgeldiniz! Bugün akşam saat 7 de başlayacak olan grev Perşembe günü öğlen saatlerine kadar Londra da ulaşımı resmen eziyete çevirecek. Nasıl mı?

Londra metrosu çalışanları son zamanlarda sık sık grev yapmaya başladılar. Grev sırasında ise azalan görevli sayısı nedeni ile çoğu istasyon kapatılıyor. Londra metro hatlarının bir kısmı tamamen kullanım dışı kalıyor bir kısmı da sadece belirli bir hat üzerinde hizmet veriyor. Bu durum 2010 yılı içinde o kadar doğal bir olay haline geldi ki artık grev nedeni ile ulaşımın nasıl etkileneceğini tahmin etmek çok kolay.

Geçtiğimiz grevde insanlara bisikletleri var ise ilk olarak bisiklet ile işe gidip gelmeleri öğütlendi. İşe de yaradı sokaklar bisikletli insanlar ile doldu. Londra genel olarak dümdüz bir arazi üstünde olduğundan bisiklet kullanmak da zor değil. Bu sebeple yine bu grevde de en iyi tercih bisiklet ile ulaşımınızı sağlamak olmalı.

İkinci tercih ise otobüsler. Grev sırasında otobüs seferlerinin sayısı artırılıyor. Bazı yoğun hatlarda hizmet veren otobüs seferleri 100+ civarında ek otobüs ile destekleniyor. Eğer otobüs durağında beklerken diğer insanları dirseğiniz ile hafif ittirerek otobüs kapısından ilk geçenlerden olabilecek yetenekte iseniz otobüs ile ulaşımınızı sağlamak bisikletten sonra ikinci tavsiyem olacak. Hatta bir güzellik daha yaparsam otobüs seferleri için şu sayfada arama yapabilirsiniz.

Bisiklet ve otobüs dışında eğer oturduğunuz yere yakın DLR, Overground ve Tramlink var ise hepsi grevden etkilenmeden hizmet verecek ve metroya alternatif olarak tercih edilebilir. Metroda kullanılan Oyster Card bu alternatif ulaşım çeşitlerinde de aynen geçmekte.

Son tercih ise eğer çok uzakta oturmuyor iseniz 1 saatlik bir yürüyüş ile eve varmak da tercih sebebi olabilir zira hava yağışlı veya soğuk değil. An itibari ile 14 Derece ve %78 nem var.

Bir metro grevini daha sinirlerimize hakim olarak atlatmak dileği ile! Tabanlara kuvvet!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: