Eğlence

Londra çok çeşitli etkinlikleri bir arada sunan bir şehirdir. Gündüz ve Gece eğlencesi olarak oldukça fazla alternatif bulabilirsiniz.  Yerel halkın en çok rağbet ettiği buluşma mekanları Pub’lardır. Her Cuma günü iş çıkışında bütün Pub’ların ağzına kadar dolduğunu göreceksiniz. Öyle ki içeride yer kalmadığından içkisini alanın dışarıda cadde üstünde arkadaşları ile sohbet ederken içkilerini yudumlamaları son derece normal bir olaydır. İlk defa Londra’ya gelen herkes buna biraz şaşırır. Zira içeride oturarak içmek için Pub’da içkiye para vermek mantıklı iken neden sokakta bir kaç saat boyunca ayakta bekleyesiniz ki? Burada durum biraz farklı. İnsanlar iş çıkışında stres atmak ve hızlı içki ( Quick drink) yani 30 dk – 1 saat arası 1 Pint bira içmek için pub’lara akın ederler. Genelde bu ‘Quick Drink’ olayı 2 saati aşar ve 1 pint olur 3 pint. Hali ile de insanların pub’ları doldurup sokaklara taştığını görürsünüz. Zaten bulunduğunuz bölge şehir dışı sayılmayacak bir yer ise dolu olmayan pub bulmak çok zordur.

Londra’da sokaklarda pek çok müzisyen, akrobat vb eğlence yaparak insanların verdiği madeni paralar ile geçinen kişiler göreceksiniz. Oldukça ilginç şovlar izleyebilirsiniz. İllaki para vermenize gerek yoktur ama fotoğraf çektirmek istiyor iseniz yanlarına yaklaşıp önlerinde duran para keselerine en az bir 20p (20 pence) atmayı tercih ediniz.

Thames Nehri güney kısmında Southbank yürüyüş yolu üzeri oldukça renklidir. Gün içinde London Eye ile Tower Bridge arası yürüyüş yapmanızı tavsiye ediyorum. Çok üzel fotoğraflar çekebilir, pek çok insan görebilir, ve tam anlamı ile Londra’da olduğunuzu hissettirecek bir manzara eşliğinde güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Akşama doğru ise öncelikle tiyatrolar ve komedyenlerin sahne aldığı mekanları tavsiye ederim. Gayet uygun fiyatlara son dakika indirimleri alarak tiyatro izleme şansınız vardır. Leicester Square’de bulunan bilet satış noktalarında özellikle Cumartesi akşamları güzel oyunlara ucuza bilet alabilirsiniz. Londra’ya gelmişken tiyatro izlemeden dönmek büyük bir eksiklik olur.

Aynı mekanda komedi şovlarına da bilet bulabilirsiniz. Londra da her cuma ve cumartesi günü yüzlerce komedyen sahne almaktadır. 5 – 20 £ arası bir ücretle çoğu komedyenin şovunu izleyebilirsiniz. Aksan sorununuz yok ise daha genel espriler yapan İrlandalı komedyenleri beğenebilirsiniz. İngiliz ve özellikle Londra lı komedyenler ise genellikle İngiltere populer kültürü etkisi ile espriler yaptıklarından bazen anlamayabilirsiniz. En güzeli internetten biraz araştırıp ilgili komedyenin youtube video’su var ise ona bakıp öyle tercih etmenizdir.

İngiltere – Londra Eğlence hakkındaki son yazılar ilginizi çekebilir.

İngiltere & Londra’da Eğlence Hayatı Hakkında Detaylı Bilgi İçin:

Londra Gece HayatıBir Cevap Yazın