VİZE

Bu sayfada İngiltere vizesi için önemli bilgiler bulunmaktadır.

Öncelikle her türlü vize bilgisi için ingilizceniz iyi ise şu siteyi takip etmelisiniz:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/

Bu site Birleşik Krallık vizeleri için her türlü bilgiyi ve başvuru formunu barındırmaktadır. Oturum hakkı, ingilterede çalışma hakkı, vatandaşlık, bütün vize çeşitleri, ankara anlaşması bilgileri ve daha fazlası için bütün bilgileri ve yönlendirmeleri bulacaksınız.

Diğer vize açıklamalarım için lütfen Vize sayfamın alt sayfalarına göz atınız.

Birleşik Krallığa gitmek için vizeler:

Vizeye ihtiyaç duyup duymadığınız şu unsurlara göre değişir;

  • Ziyaret etme sebebiniz
  • Hangi ülke vatandaşı olduğunuz
  • Şuanki bulunduğunuz yer
  • Ne süre için vize gerektiği
  • Ne amaçla seyahat ettiğiniz

Birleşik Krallık (İngiltere) vizesi için puanlamalı bir sistem vardır. Bu puanlama sistemine göre vize alıp alamayacağınıza karar verilmektedir.  Göçmen bürosu çalışanları başvurunuzda verdiğiniz dökümanlara ve kriterlere uygunluklarına bakarak sizin hangi vizeyi alabileceğinize karar verirler.

Vize sistemi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın(ingilizce)

Başvurunuz nasıl değerlendirilecek:

İngiltere vize başvurularını incelerken seyahat amacı belirttiğiniz gibi mi yoksa değil mi ayrımına önem gösteriyor. Başvurunuzda verdiğiniz bilgilerin birbiri ile uyumlu olması çok önemli. Örneğin turizm amaçlı gidip 3 hafta kalacağınızı belirtir ama finansal açıdan ne bankada yeterli para gösteremez ne de size destek verecek birisi sunamazsanız bu kadar masraflı bir seyahat için tüm varlığınızın bile yetmeyecek olması direk red anlamına gelebilir.

Ücretler ve başvurular:
Başvuru ücretleri vize çeşitlerine göre £45 ila £600 arası değişmektedir. İngiltere vize ücretleri sayfasında başvurmak istediğiniz vizenin ücretini öğrenebilirsiniz.

Vize başvuruları:

  • Birleşik Krallık internet sitesinden
  • Posta ile
  • Konsolosluklarda bizzat bireysel olarak yapılabilir.

İngiltere’nin Türkiye seyahati için sunduğu tüm bilgilere ve Türkiye’deki konsolosluklarının bilgilerinin olduğu sayfası için ise buraya tıklayın.

İngiltere Vizeleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin:

İngiltere Öğrenci Vizesi

269 Comments

  1. Merhaba inan bey 1995 den beri ingilterede yasamakdayim 2017 haziranda turkiyede nikahim oldu 2018 eylul 17 sinde esimin vize basvurusunu yaptim ve kac gunde vizenin cikacagini bilmiyorum 12 hafta denildi ama cumartesi pazar gunlerinide sayacakmiyim emin olamadim aile birlesiminden dolayi olarak esim gelecek kafam cok karisik sizce hangi ayda esimin vizesi belli olur lutfen yardimci olurmusunuz

  2. Inan Bey merhabalar, ben 7 senedir Londra’da yasiyorum suresiz oturum iznim var gectigimiz agustos ayinda Turkiye’de evlendim esim Ekim ayinin 21 inde es vizesiyle Londra’ya geldi 2020 temmuz ayina kadar vize vermisler benim bu sure zarfinda sponsor olarak senelik gelirimi 18.600 pound olarak gostermeye ve payslip almaya devam etmem gerekir mi?

Bir Cevap Yazın