Student Visitor Vizesi

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:00 pm

Önemi not: Bu vizenin ismi 2015 senesinde değiştirilmiştir. Güncel bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız.

10 Ocak 2011‘den itibaren İngiltere’ye dil eğitimi almaya gelen öğrenciler uzatılmış Student Visitor Vizesi başvurusunda bulunabilecekler. Bu vize için gerekenler 6 aya kadar verilen Student Visitor Vizesi için gereken dökümanlar başvuru ücreti dahil olmak üzere aynı.

Uzatılmış Student Visitor Vizesi sadece dil eğitimi için gelenleri kapsamakta. Bilindiği üzere normal student visitor vizesi 6 aya kadar verilmekte idi. Şimdi bu süre 11 aya çıkarıldı. Dil eğitimi dışında 6 ay üstü bir kurs almak için İngiltere’ye gelenler ise eskisi gibi Tier 4 General Student Vizesi başvurusu yapmalılar.

Uzatılmış Student Visitor Vizesi 11 aya kadar İngiltere’de kalma şansı tanısada bilindik SVV gibi çalışma hakkı ve İngiltere’de iken vizenizi uzatma hakkı vermemekte. SVV ve Uzatılmış SVV ile yanınızda eş, ailenizden bireyler gibi size bağlı geleceklere vize sponsoru olamıyorsunuz.  Bu vize sadece İngiltere dışındaki İngiliz konsoloslukları ve vize başvuru merkezlerinde verilmekte. İngiltere’de iseniz bu vizeyi alma şansınız yok.

SVV ve Uzatılmış SVV alım şartları Tier 4 GSV vizesine göre çok daha kolay olduğundan dil bilgisi yeterli olmayan öğrenciler ve banka hesabında yüklü miktarda para bulunmayan kişiler tarafından daha çok tercih edilmekte. Avantajları daha kolay alınması olsada İngiltere’de çalışma hakkı vermemesi ve İngiltere’de iken vize bitince tekrar Türkiye’ye dönmeniz şartı dezavantaj olarak listelenebilir.

İngiliz hükümeti önümüzdeki 12 ay boyunca uzatılmış SVV için inceleme yapacağını ve vize sürecinin düzgün işlediğini onaylamak için denetlemeler yapacağını duyurdu.

İngiltere’de okumak için gelecek iseniz http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/studyingintheuk/ adresinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: