Londra’da Hotel Bulmak

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 01:42 pm

Kısa süreli Londra seyahati yapanların en önemli ihtiyaçlarının başında kalacak yer sorununu çözmek geliyor. Londra şehir merkezinde, uygun fiyatlı, temiz bir hotel bulmak turistlerin en çok tercih ettiği konaklama kriterlerinin başında yer almakta. Peki yüzlerce hotel bulunan Londra şehrinde aradığınız kriterlere uygun bir hotel nasıl bulacaksınız? Örneğin yukarıdaki fotoğrafta gözüken St. Pauls Katedraline çok kısa bir yürüyüş mesafesinde onlarca hotel bulabilirsiniz. Nasıl mı?

Zamandan kazanmak ve bütün aradığınız kriterlere göre arama sonuçlarını filtreleme imkanı sunan Trivago sitesinden faydalanmanız akıllıca olacaktır. İstediğiniz fiyat aralığını girerek Londra hotellerini aratın. Sonrasında ise hotelin bulunduğu yer sizin için uygun mu değerlendirmesi yapın ve takiben hotel hakkında yapılan yorumları okuyun. Eğer istediğiniz kriterlere uygun bir hotel bulmuşsanız, fazla vakit kaybetmeden rezervasyonu yapınız.

Londra şehri çok turist alan ve oldukça haraketli bir şehir olduğu için beğendiğiniz hotelde yer bulma sorunu yaşamanız oldukça olası. Bu nedenle rezervasyonu erkenden yapmanız çok önemli.

Bazı hoteller havaalanından sizi karşılama hizmeti sunmaktadır. Tabi ki ek bir ücret gerekiyor. Tavsiyem, kendi olanaklarınız ile hotele ulaşmayı düşünürseniz ne ulaşımın ne kadar süreceği ve toplam maliyetini hesaplamanız. Bu rakamları da hotelin karşılama hizmeti ile kıyaslamanız yönündedir.

Zone 1 içinde bulunan herhangi bir hotelden turistik yerlere ulaşım oldukça rahat olacaktır. Alternatif olarak daha ucuz bir hoteli Zone2 veya Zone3 bölgelerinde bulabilirsiniz. Ulaşım için metro hattına yakın olması önemlidir. Ulaşım hakkında tüm gereken bilgiyi TFL sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca Ulaşım ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığım Londra’da Ulaşım sayfasına da bakmanızı öneririm. Ek olarak da havaalanlarından hotele ulaşım için National Rail ve Easy Bus sitelerini de bir kenara not ediniz.

Oda + kahvaltı veya sadece oda rezervasyonu yapıp yemeklerinizi dışarıda yemenizi tavsiye ederim.

Yazının sonuna gelirken ufak bir tavsiyede bulunayım.

İngiltere’de bulunan pirizler Türkiye’dekine göre farklıdır. Bazı hoteller bizimde kullandığımız Avrupa tipi pirizlerden de sunmaktalar. Yanınızda 1 tane çoklu piriz getirip, İngiltere’de bir supermarket veya elektronik eşya satan dükkanda Uk-EU çevirici piriz alın.Yanınızda getirdiğiniz elektronik cihazları çoklu pirize takıp böylece 1 çevirici ile bütün cihazları bağlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: