Londra Tower Bridge

Güncelleme Yazısı

Merbaha!

En son yazı girdiğimden beri yaklaşık 4 ay geçmiş. Zaman bulamamak en büyük problem olsa da umuyorum ki haftada 1 veya daha fazla yazı yazarak Londra & İngiltere’ye gelmeyi düşünenleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Son yazı girdiğimden beri bazı değişiklikler hayatımı olumlu yönde etkiledi. Yoğunluk nedeni ile de siteye yazı yazmamı engellese de sizlerden gelen her türlü soruya Email, Facebook ve GoLondra üzerinde yorumlarınıza cevap yazarak yardımcı olmaya çalıştım.

Kısaca kendim hakkında bir bilgilendirme yapmam gerekirse, yoğunluğumun en büyük nedeni artık bir kız babası olmam. Buradan, doğumundan itibaren 4 ay geçmiş olsa da, kızım Ella’ya hoşgeldin demek istiyorum.

İlerleyen tarihlerde Londra&İngiltere’de doğum, yeni doğmuş bebeğin isim kaydı ve pasaport başvurusu hakkında bilgilendirici yazılar yazacağımı belirtmek isterim.

Gelelim diğer bir konuya;

Aylardır takip ettiğim kadarı ile GoLondra sitesinden ziyaretçilerimin en çok faydalandığı hizmet iş ilanları olmaktadır.

Tahmin ediyorum ki sitedeki iş ilanlarına başvurarak pek çok kişi şuan iş sahibi oldu. GoLondra iş ilanları her ne kadar site sahibi olsamda benim de zaten yapmakta olduğum işe ek olarak başka bir iş daha bulmama yardımcı oldu. Aylar önce Londra’da iş ilanlarına bakarken kendi iş sektörümde Türkçe konuşan bir kişi için ilan olduğunu görüp başvurmam ile kısa bir sürede kabul edilmem bir olmuştu. Şuan bunun üzerinden aylar geçti ve açıkcası aldığım işten oldukça memnunum.

Sorduğunuz sorular

Sizlerden gelen soruların büyük çoğunluğu ise vize başvuruları, red alma ve nelere dikkat edilmesi yönünde. Uzmanlık alanlarımdan birisi olan öğrenci vizeleri ve genel olarak vize başvurusunda bulunurken nelere dikkat edileceği konuları üzerinde sitede İngiltere vizesi sayfasında ve buna ek olarak siteye dönem dönem eklediğim yazılarımda çok değerli bilgiler bulabilirsiniz. Özetle şunu söylemek isterim ki vize başvurunuzda (hangi tip vize olursa olsun) başvuruyu tamamladınız ve göndermeden önce son bir kez bakmak istediğinizde (kesinlikle bunu yapın, formları doldurup sonra hiç okumadan sakın başvuruyu göndermeyin) başvurunuzu sanki UKBA çalışanı gibi okuyup kendinizi hiç tanımıyor gibi düşünerek;

“Acaba bu insan samimi bir şekilde başvurduğu vizede belirttiği gibi İngiltere’ye gelip daha sonra da işi bitince geri dönecek mi?

sorusuna, “Evet” yanıtını verecek durumda iseniz başvurunuzda döküman vb hatası yoksa %90 başvurunuz kabul görecektir.

Londra fotoğrafları

Londra Tower Bridge
Tower Bridge, Tower of London, Londra fotoğrafı

Uzun bir süre ara verdiğim fotoğrafçılığa fırsat buldukça tekrar eğilme planları içerisindeyim. Bir kaç hafta önce bir film stüdyosunda kamera arkası görüntülerini fotoğraflamam için aldığım iş teklifini kabul edip zevkli bir tam gün çekim gerçekleştirdim. Ayrıca yeni kamera ekipmanım ile Londra fotoğrafları serime devam edeceğimi ve çok yakında burada yep yeni Londra fotoğraflarını paylaşacağımı da vurgulamak istiyorum. Yeni fotoğraflardan bir tanesi de üstte gördüğünüz Tower Bridge ve Tower of London bir arada gözüktüğü fotoğraf.

Benden şimdilik bu kadar, umarım bu güncelleme yazım ile kaldığım yerden devam haberimi olumlu bulmuş ve yeni yazılarımı bekliyor olursunuz.

Görüşmek üzere,

İnan

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: