ASKERLİK TECİLİ

Türkiyede askerliğinizi yapmadan İngiltere’ye geldiğinizde, askerlik teciliniz bitmeden tecil yaptırmalısınız. Tecil hakkında detaylı bilgi Türk konsolosluğunun sitesinde bulunmaktadır.

askerlik tecili
Eğer ki öğrenci olarak İngiltere’de bulunuyor iseniz askerlik tecilini eğitim ateşesine giderek yaptırmalısınız. Unutulmamalıdır ki eğitim ateşesi ile konsolosluk farklı yerlerdedir.   Eğitim ateşesi iletişim bilgileri şu şekildedir:

Adres:
Turkish Education Office
Tigris House, Suite 2,
256 Edgware Road
London W2 1DS, UK

Telefon:
(İngiltere içinden):  020.7724.1511
(İngiltere dışından): 0044.20.7724.1511

Faks:
(İngiltere içinden):  020.7724.9989
(İngiltere dışından): 0044.20.7724.9989

Genel e-posta: [email protected]

Burslu öğrenci işlemleri için e-posta: [email protected]

Özel öğrenci işlemleri içine-posta: [email protected]

Öğrencilerin askerlik tecili için kullanması gereken eğitim ateşesi internet sitesinin sayfası sizi gerektiği gibi yönlendirecektir.

Askerlik tecili için randevu alınma şartı koşulsada eğitim ateşeliğindeki yoğunluğa göre günü birlik kabul görmeniz de olasıdır. İşlemler oldukça kısa sürmektedir. Gereken belgeleri getirdiğinizde dosyayı bırakıp çıkıp gidiyorsunuz.

Eğer şu ana kadar öğrenci dosyası açtırmadı iseniz öncelikle bunu yapmanız gerekiyor. Askerlik tecili için daha vaktiniz var ise tavsiyem bir an önce öğrenci dosyanızı açtırmanız yönünde olacaktır. Bu işlem için şu sayfası işinizi görecektir.

4 Comments

 1. Herkese merhaba,

  24 yaşındayım ve mesleki açıköğretim lisesi okulunu okuyorum. Askerliğimi her sene tecil ettiriyorum. İngiltere’ye gitmek için başvurdam vize konusunda herhangi bir problem ya da olumsuz cevap alır mıyım? Ailemden abim ve halam orada yaşıyor. (Her ikiside çifte vatandaş. İngiltere-türkiye) Ablam da 2 sene önce tatil için gitmişti. Bu durumlar bana referans olabilir mi? Bana bir yol gösterir misiniz ? Şimdiden teşekkür ediyorum

  • Bir cok farkli unsur soz konusu. Ne vizesine basvuracaksiniz? Gercekten iltica degil de bu vizenin amacina uygun bir seyahat edebileceginize inandirabilecek misiniz?

 2. Merhabalar,
  Neredeyse 2 yildir ingilterede yasiyorum ve bir es vizem var.askerliimi tecil ettirmem gerekiyor.Gerekli olan belgelerden biri olan oturum veya calisma izninin verliis nedenini gosteren belgeyi bulamiyorum ve bunu home officeden almami soylediler,home office beni uk border agency e yonkendirdi ve bu kagidi onlarin verecegini soyledi.3 aydir bekliyorum hicbirsey yok.bu belgeyi nasil temin edebilirim?kim yardimci olabilir bu konu hakkinda bana acaba?
  Tesekkurler.

  • Merhaba,

   Biraz karışık bir durum. UKBA ile tekrar görüşüp danışmanız en mantıklı uygulama olacaktır. Bazen benzer dökümanları göndermeleri uzun sürebiliyor. UKBA ile görüştüğünüzde konuştuğunuz kişinin hangi departmandan olduğunu ve ismini not edin. Tekrar aradığınızda bu bilgileri verip daha hızlı sonuca gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın