Tower of London

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:02 pm

İngiliz kraliyet ailesinin büyük bir kalesi olan Tower of London 1078 yılında inşası tamamlanmış oldukça eski bir yapıdır. İlk inşa edildiği yıllarda hapishane olarak kullanılan Tower of London ilerleyen yıllarda kraliyet ailesinin kaldığı bir kale olarak hizmet vermiştir.

İngiltere tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Tower of London her yıl milyonlarca turistin ziyaretine uğramaktadır. Londra’nın merkezinde Thames Nehri’nin kuzeyinde yer aldığından ulaşım rahattır. Tower Hill metro istasyonu en yakın istasyondur. Yürüyüş mesafesindeki diğer metro istasyonları ise London Bridge, Monument ve Aldgate istasyonlarıdır. Aynı zamanda DLR ile gelmek isteyenler Tower Gateway’de inmelidirler.  Otobüs ile gelecekler ise 15, 42, 78, 100, RV1 numaralı otobüslerden birisine binmeliler.

Yanında bulunan Tower Bridge ise diğer önemli turistik yerlerden birisidir. Tower of London ziyareti sırasında Thames Nehri kenarında yürüyerek farklı noktalardan güzel bir manzara keyfi yaşayabilirsiniz.

Giriş ücretli olup internet sitesinden bilet alırsanız daha ucuza gelmekte.

Kale içinde yiyecek ve içecek alabileceğiniz cafe/restoran bulunmakta. Ev yapımı yemeklerin olduğu Yeni Armouries Restoranı’nı tavsiye ederim.  Neler yiyebilirsiniz ve fiyatlar hakkında bilgi için Restoranlar ve menüleri linkine tıklayabilirsiniz.

Eğer Tower of London’da alışveriş yapar iseniz aldığınız hediyelik eşyalar için satıcıdan ‘Global Refund claim form’ yani Türkiye’ye geri dönerken havaalanında aldığınız ürün için ödediğiniz vergiyi geri almanıza yarayacak formu almayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: