Rötarlı veya İptal Olan Uçuşlar için Tazminat Almak – Tamamen Ücretsiz ve Kolay

Last updated on Ocak 13th, 2019 at 08:09 pm

AB yasaları gereği rötar yiyen veya iptal olan uçuşlarınızda tazminat alabilirsiniz. Bu işlem oldukça basit olup kendinize avukat veya danışman tutmanıza da gerek yoktur. 

Rötarlı Uçuşlar için Tazminat

Eğer uçağınız en az 3 saat rötar yediyse (bu saat uçağın iniş saati üzerinden hesaplanıyor) o zaman kişi başı 600 euro ya kadar tazminat almanız mümkün. Bu işlem için kimseden yardım almanıza da gerek yok.

Uçuş menziliGecikme süresiTazminat
1500 veya daha az3 saat +€250
AB ülkeleri arası 1500km ye kadar herhangi bir uçuş veya
1500km ila 3500km arası tüm uçuşlar
3+ saat€400
3500km üzeri3 ila 4 saat arası€300
3500km üzeri4+ saat €600

Not: Bu tazminat AB yasaları gereği AB den kalkan uçuşlar ile merkezi AB de bulunan tüm havayollarını kapsamaktadır. Örneğin, British Airways ile Londra’dan İstanbul’a uçuşunuz 3 saat gecikirse o zaman tazminat almaya hak kazanıyorsunuz.

Uçuşun gecikmesi olağanüstü yani havayolunun kontrolü dışında bir sebeple olmuşsa o zaman havayolu tazminat vermeme hakkına sahiptir. Örneğin fırtına nedeni ile uçak zamanında kalkmaz ve gecikirseniz o zaman bu yasa tazminat hakkı tanımıyor.

Tazminat için ise tek yapmanız gereken şey ücretsiz hizmet veren ve milyonlarca kullanıcısı olan Resolver sitesinde hesap açmak. Ortalama 10-15 dk da tüm işlemleri tamamlayıp tazminat talebinizi ileteceksiniz. Sonrasında ise Resolver sizin tazminat talebinize cevap geldiğinde otomatik bildirim verecek. Yazışmaları oradan yönetip ödemeyi doğrudan banka hesabınıza alacaksınız. Tazminat için tıklayın ve işleme başlayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: