Piccadilly Circus

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:03 pm

Londra’da görülmesi gereken yerlerden birisi de Piccadily Circus’dır. Londra’nın oldukça merkezi bir bölgesidir. Alışveriş caddesi Regent’s Street ile tiyatroları ile ünlü Shaftesbury Avenu’nın birbirine bağlandığı yer olan Piccadily Circus turistlerin uğrak yerlerinden birisidir.

1819 yılında inşası tamamlanan Piccadily Circus geçen yıllar boyunca modernizasyona uğrayarak günümüzdeki halini almıştır. Meydanın en önemli unsurlarından birisi filmlerde de görmeye alışık olduğumuz devasa reklam ekranlarıdır. Hava karardığında bölgeyi bu reklamlar büyük ölçüde aydınlatmakta ve Londra fotoğraflarında arka planın popüler tercihlerinden olmaktadır.

Meydan’da Eros heykeli dikkatinizi çekecek. Bu heykelin yanında fotoğraf çektirmeden dönmek olmaz! Kısa bir mola için çevre marketlerden aldığınız yiyecekleri atıştırmak için iyi bir tercih Eros heykeli altındaki basamaklarda oturmaktır. Çok bir esprisi yok tabiki ama sürü psikolojisi diyip genele uymak isteyenler için bir seçenek olarak sunalım!

Piccadilly Circus civarında bulunan önemli yapılar;

  • Shaftesbury Avenue üzerinde bulunan tiyatrolar
  • Haymarket
  • Coventry Street
  • London Pavilion
  • Criterion Theatre
  • Piccadily Circus Tube Station (metro istasyonu)
  • Tiger Tiger Gece Klübü

Piccadilly Circus’a ulaşım çok rahattır. Metro ile gelecekler için Piccadilly Line’a geçerek Piccadilly Circus da inmeniz yeterli. İsterseniz Leicester Square’de inerek 5 dk yürüyüş ile ulaşmak da mümkün. Çok merkezi bir konumda olduğundan çevre istasyonlardan yürüyerek ulaşmak da tavsiye edilir.

Piccadilly Circus, Thames Nehri’ne yürüyerek 10 dk mesafededir.  24 saat uyumayan bir yer olduğundan bir kere gündüz bir kere de gece iken görmenizi tavsiye ediyorum.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: