Otobüs Şöförünün Bisikletliye Kasten Çarptığı An Kamerada

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 02:44 pm

İngiltere’nin Bristol şehrinde yaşanan olay insanın kanını dondurur cinsten. Otobüs şöförü kasten yolda ilerleyen bir bisikletliye manevra yaparak çarptı.

Olay öncesi görgü tanıklarının ifadesine göre otobüs sürücüsü ile bisiklet sürücüsü arasında tartışma yaşandı. Otobüsün şöförü Gavin Hill bisikleti ile yolda ilerleyen Philip Mead’e sinirlenip otobüs ile hızla yaklaşarak önüne geçip otobüsün sol tarafı ile sert bir biçimde Philip’e çarparak kaldırıma savurdu.

Olay üzerine açılan davada Bristol mahkemesinden yargıç Mark Horton otobüs şöförünü 17 ay hapse mahkum etti.

Olay sırasında başına geleni anlatan Philip Mead; “Otobüs şöförünün beni öldürmeye çalıştığını düşünmüyorum. Tahminim otobüs ile yandan yaklaşıp beni yol kenarına itmek için korkutma amaçlı manevra yaptığı yönünde. En azından böyle düşündüğünü umuyorum. Lakin ne olursa olsun başıma geleni hiç bir şey değiştirmeyecek. Mahkeme tarafından ne ceza aldığı önemli değil. Umarım aklı başına gelmiştir” dedi.

Kaza sonrası olayı önemsemeyen otobüs şöförü yoluna devam etti. Bisikleti ile ölümden dönen Philip ise olayı kırık bir bacak ve el bileği yaralanarak atlattı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: