Olimpiyatlar Öncesi İngiltere’ye Gelecekler için Tavsiyeler

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 02:48 pm

2012 yılı olimpiyat oyunlarına Londra ev sahipliği yapacak. Bu yaz gerçekleşecek olan olimpiyatlar için şimdiden Londra merkezi ve merkeze yakın yerlerdeki bütün hotellerdeki odalar reserve edildi. 179 gün sonra 27 Temmuz’da başlayacak olimpiyatlar süresince Londra, tahmin edilebileceği üzere milyonlarca turisti ağırlayacak.

Bu nedenle, önümüzdeki aylarda İngiltere’ye gelmeyi düşünüyor iseniz, sizler için oldukça önemli tavsiyelerimi bu yazımda topladım.

Vizeler!

Tahmin edebileceğiniz üzere olimpiyat oyunları öncesi Londra’ya pek çok ülkeden turist akını olacak. Bu da demek oluyor ki vize başvuruları katlanarak artacaktır. Vize başvurularınızı erkenden planlayıp rezervasyonunuzu yapmanız çok önemli. Unutmayın ki hem randevu tarihi hem de vize başvurunuzun değerlendirilme süresi gecikecektir. Genel olarak vize başvuruları için gereken belgeleri erkenden ayarlayıp, banka hesabınızda yeterli miktarda parayı erkenden yatırıp en az 1 ay hesabınızda bu parayı tutup başvuru öncesi aldığınız banka ekstrenizi başvurunuzda bulundurmayı unutmayınız.

Barınma!

Yazının başında belirttiğim gibi Londra merkezinde ve merkeze yakın yerlerde bulunan hoteller yaz ayı için rezerve edildiler. Londra’da kalacak yeriniz yok ve hotel/otel/pansiyon(hostel) rezervasyonu yapacak iseniz acilen araştırmaya başlamalısınız. Tavsiyem 3. Zone da bir yer bakmanız yönünde olacaktır. Öncelikle Londra’nın doğusunda bir yer bakmaya çalışın. Olimpiyat oyunları için en ucuz ulaşımı Doğu Londra’da 3. ve 4. Zone da bir hotel bularak sağlayabilirsiniz.

Ulaşım!

Özellikle yaz aylarında uçak biletleri oldukça yüksek fiyatlarla satılacaktır. Sadece olimpiyatlar için gelecekseniz dahi tercihen Haziran ayı sonları Londra’ya bilet bakabilirsiniz. Temmuz ayı için biletler çok pahalı. Bilet fiyatları bir kenara ulaşım için sabit bir gün seçecek iseniz yer bulma sorunu da doğacaktır. Bu nedenle erkenden biletinizi almanız kesinlikle tavsiye edilir.

Bu tavsiyelere ek olarak yanınızda yüklü miktarda para taşımamanızı öneririm. Yaz aylarında gelen turist sayısına bakılırsa hırsızlık oranları da oldukça artmakta. Londra merkezinde genelde turistleri gözüne kestiren yankesiciler çanta hırsızlığı konusunda oldukça uzmanlar. Özellikle bir restoranda otururken çantanızı daima gözünüzün önünde tutmaya çalışın.

Umarım sorun yaşamadan 2012 yılı içinde İngiltere’ye seyahatinizi gerçekleştirirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: