Neden İngiltere’de Eğitim?

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:08 pm

Yurt dışında okumak düşündüğünüz kadar zor değil. İngiltere’de eğitim kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmek için size çok yararlı olacaktır. Yurt dışında eğitim almak öncelikle bakış açınızı genişletecek ve kendinize güven aşılayacaktır. Farklı eğitim sistemlerini denemek düşünce yapınızı geliştirecektir.

İngiltere, dünyanın en popüler ülkelerinden birisi olup eğitim kalitesi açısından ise üniversitelerinin dünya sıralaması değerlerine göre ABD’den sonra ikinci sırada bulunmaktadır. ABD’nin aksine İngiltere’de öğrencilere çalışma hakkı verildiği ve İngiltere-Türkiye ulaşımının çok kolay olması gibi nedenlerden ötürü İngiltere çok tercih edilen bir ülkedir.

İngiltere’de aldığınız eğitimin derecesi dünyanın her yerinde kabul görür. Herhangi bir denklik sıkıntısı çekmezsiniz. İngiltere’ye eğitim için dünyanın 180+ ülkesinden öğrenci gelmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri dışından gelen örenci sayısı 2010 yılı için 170000 civarında. Bu rakam her sene daha da artmakta.

İngiltere’de eğitimin avantajlarını vurgulamak için detaya inersek:

Dünya genelinde kabul gören diploma/serfitikalar ve kaliteli kurslar:

  • Yüksek eğitim standartları: İngiltere’de eğitim sistemi sürekli kalite kontrole tabii tutulmakta ve dünya standartlarını sürekli takip eden bir sistem ile yürümekte. Öğrencilerin başarıları ve hak kazandıkları sertifika/diplomalar uluslararası denkliklere sahip olduğundan bütün dünyada kabul görmekte.
  • Son teknoloji eğitim: İngiltere’de eğitim sistemi ücretli olduğundan ve İngiliz hükümetinin eğitim için önemli bir miktarda para harcamasından ötürü İngiltere’de eğitim teknolojinin gerisinde kalmıyor. Bu sayede de eğitiminiz sırasında en üst kalitede imkanlara sahip oluyorsunuz.
  • Çok çeşitli kurslar: İngiltere’de istediğiniz her alanda kurs bulma şansınız var. Ülkede toplamda 3000’den fazla eğitim kurumu yer almakta. Bu kurumlar ilgi alanınız ne ise ona uygun bir kurs ile size yanıt vereceklerdir. Üniversite eğitimi dışında da kendi iş alanınıza özel kurslar bulmanız da çok kolay.

NOT: Haberin devamı için aşağıdaki diğer sayfalara ait numaralara tıklayınız!

Yetenek ve deneyim kazanmak için çok yararlı:

  • Dil bilgisi: İngilizce bildiğiniz üzere dünyanın anadili olarak kabul edilmekte. İngilizce’nizi geliştirmek için ise bu dilin anavatanı tabiki de en iyi seçim olacaktır. Farklı İngiliz aksanlarını öğrenecek ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlar ile İngilizce konuşarak dil bilginizi ve iletişiminizi en iyi seviyeye çıkaracaksınız.
  • Kurs dışı gelişim&eğlence: İngiltere’de eğitiminiz sırasında okul binası dışında da kişisel gelişiminiz devam edecek. Eğitim aldığınız kurumun sizler için sağladığı aktivitelerin saymakla bitmez. Buna ek olarak da hemen hemen her yerde gidebileceğiniz publar, sinema, tiyatro vb aktiviteler ile zamanınızı geçirirken vaktin nasıl akıp gittiğini anlamayacaksınız. Bu aktiviteler ile hem eğlenip hem de öğreneceksiniz.

Ekonomik açıdan avantajlı:

  • Kurs harçları: İngiltere’de eğitim pahalı gibi gözüksede ABD üniversitelerine göre daha kısa süreli kursların toplam fiyatı daha ucuza gelmekte. ABD’de üniversite eğitimi 4 yıl iken İngiltere’de 3 yıl. Bu da demek oluyor ki yıllık eğitim harcını toplam 4 değil 3 kere vereceksiniz. Bu sayede 1 sene daha erken mezun olarak kariyerinize 1 yıl erken başlamak ve kurs için harcadığınız ücreti daha erken kazanmanız olası.
  • Okurken çalışın: İngiltere öğrencilere çalışma hakkı tanımakta. İngiltere’de öğrenci vizesi ile okurken üniversite öğrencileri haftada 20 saat, dil okulu öğrencileri ise haftada 10 saat çalışma hakkına sahipler. Bu sayede masraflarınızın bir kısmını karşılayarak İngiltere’de eğitimin size getirdiği ekonomik yükü oldukça hafifletmeniz mümkün. ABD’de öğrenci vizesi ile bulunan öğrencilerin çalışma hakkı olmadığını belirtmek istiyorum.
  • Burslar: İngiltere’de alabileceğiniz binlerce çeşit burs bulunmakta. Bu burslar ile eğitiminizi tamamen ücretsiz hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: