Londra’da Ücretsiz Wi-Fi Uygulaması

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 02:51 pm

Cep telefonu operatörü olan O2 firması bugün yaptığı açıklama ile bu ay içinde başlayacağı ücretsiz Wi-Fi projesini tanıttı. Londra’nın en çok turist çeken ilçeleri olan Westminster, Kensington ve Chelsea’de yollar üzerinde bulunan lambalara takılacak vericiler ile ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı hizmeti sunulacak.

Uygulama neticesinde hiç bir ücret vermeden mobil cihazlarınız (laptop, cep telefonu vb) ile internet bağlantısı elde edebileceksiniz. Bu da demek oluyor ki özellikle turistik amaçla Londra’da bulunanların cep faturalarını hiç bir şekilde şişirmeden diledikleri gibi iletişim kurabilmeleri mümkün olacak.

Proje tamamlandığında Londra şehri Avrupa içinde en geniş ücretsiz Wi-Fi bağlantısı sunan şehir konumuna gelecek. Özellikle bu yaz gerçekleşecek olan 2012 Londra olimpiyat oyunları öncesinde tamamlanması beklenen proje sayesinde olimpiyatları izlemeye gelen milyonlarca kişi dilediği gibi sosyal paylaşım ağlarında çektikleri fotoğrafları anında aktarabilecek. Turistleri oldukça mutlu edecek bir haber olduğunu düşünmekteyim.

Bazı restoran ve kafeteryalarda uzun süredir sağlanan ücretsiz Wi-Fi bağlantısı hizmeti bu sayede bu üç büyük ilçenin parklarında dahi mümkün olacak.

Benzeri bir fotoğraf çekip aynı anda ücretsiz bağlantı ile Facebook albümünüze eklemeniz mümkün olacak. Çok heyecanlı!

O2’nun bu ücretsiz hizmeti dışında Londra genelinde yaygın olarak kullanılan The Cloud ve BT Openzone bağlantıları da cüzi bir miktar ücret karşılığında şehrin büyük bir kısmında Wi-Fi hizmeti sunmakta.

Londra metro istasyonlarında da ücretsiz wi-fi internet hizmeti verilmesi planlanıyor. Kasım 2010 dan itibaren Charing Cross istasyonunda BT müşterisi olan kişiler için ücretsiz Wi-Fi bağlantısı 6 aylık bir test süreci yaşamıştı. TFL ise olimpiyatlar öncesi 120 istasyonda Wi-Fi internet bağlantısı için gereken altyapıyı tamamlayacakları yönünde bir açıklama yaptı.

Buna ek olarak Nokia firması da Londra şehrinin belirli bölgelerinde toplam 26 adet ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktası oluşturacağını duyurdu.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: