Londra’da Türklerin Protestosu – Trafalgar Square – Occupygezi

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 01:58 pm

Londra’lı Türkler bu kez de Trafalgar Square’de idiler. 03 Haziran 2013 Pazartesi günü öğleden sonra saat 5 civarında Trafalgar Square’de toplanarak yine büyük ses getiren bir protesto eğlemi gerçekleştirdiler. Protestolara katılanların belki de Türkiye’deki halk kadar birbirine kenetlenmiş olduğunu söylemek zor olsa da yine de farklı etnik kökenli pek çok insan saatlerce protestoyu sürdürdüler. Turistik bir bölge olması nedeni ile de binlere insan fotoğraf çekti ve yine bizler tarafından bilgilendirildiler.

İngiliz polisi yine oldukça yardımcıydı. Herhangi bir taşkınlığın çıkmaması polis tarafından da memnuniyetle karşılandı. Protestoların nedeni hakkında bilgilerinin olup olmadığını sorduğumda da aldığım cevaplar oldukça tatmin ediciydi. Hükümetin baskıcı yönetim şekli ve polisin orantısız güç kullanımı nedeni ile halkın isyan ettiğini biliyorlar.

Sözü burada bırakıp dilerseniz protesto fotoğraflarına geçelim. İşte karşınızda Trafalgar Square’de yapılan Türk hükümetinin protesto edildiği eylemin fotoğrafları:

Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (23) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (1) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (2) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (3) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (4) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (10) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (5) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (6) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (13) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (8) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (22) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (21) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (20) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (19) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (18) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (16) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (15) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (14) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (24) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (12) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (11) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (9) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (7) Protests in London Trafalgar Square - Occupygezi (25)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: