Londra’da Sevgililer Günü

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 02:44 pm

Bugün 14 Şubat 2012, sevgililer günü. İngilizce adı ile Valentine’s Day. Londra şehri  dünyanın en romantik şehirlerinden birisi olarak gösteriliyor. Peki Londra’da sevgiliniz ile güzel bir gün geçirmek için neler yapabilirsiniz?

Öncelikle ücretsiz  ve daima cazipliğini yitirmeyen iki en popüler öneriye bakalım!

1- Thames Nehri Boyunca Yürüyüş.

Havalar soğuk olsa da bugün kemik donduran bir soğuk yok. Bu nedenle Thames Nehri kenarında yapacağınız kısa bir yürüyüş başbaşa vakit geçirmek için son derece ideal. Yürüyüş sonrası ise Tower Bridge ile Waterloo Bridge arasında nehrin güneyinde kalan kısımdaki pub’lardan birisinde bir şeyler içip(ücretli evet) hoş vakit geçirebilirsiniz.

2- Londra Parklarında Başbaşa Vakit Geçirmek.

Londra birbirinden güzel parklara sahip. Hyde Park, Regent’s Park, St. James’s Park ve hatta şehrin az dışına çıkıp Londra’nın doğusunda yer alan Ilford’da bulunan Valentine’s Park’ta birlikte yürüyüş yapmak ve tercihen(tabiki ücretli) parklardaki cafelerde sıcak bir şeyler içmek tavsiye edilir.

Çok pahalı olmayan ve kaliteli vakit geçirmek için bu güne özel yapılabilecekler ise;

1- Head over Heels Party

İlginç ve bir o kadar da eğlenceli bir parti olacağa benziyor. Pek çok DJ’in sahne alacağı partide aynı zamanda Samba davulcuları çalacak.

Giysi: Maske, şapka vb aksesuarlar ile gelmek şart. Yüzünüzü kapatan ya da yarı açık şekilde bırakan aksesuarlar gerekiyor.

Mekan: Loft Studios 77-81, Scrubs Lane, Kensal Green, London, NW10 6QW.

Biletler: 25£

Bilet almak için http://winterwell.co.uk/ sitesinde Valentines linkine tıklayın.

 

2- Four Femmes on the Thames Sevgililer Günü Şovu

Mükemmel canlı müzik eşliğinde bir akşam yemeğini teknede yemek sanıyorum Sevgililer Günü için oldukça şık bir seçenek olacaktır.

Giysi: Bulabilirseniz eski, oldukça eski tarzlar. 1950 hatta 1920 ler.. Yoksa tavsiye olarak resmi giyinmek ve aksesuarlar şık duracaktır.

Mekan: The Battersea Barge, SW8 5BP

Biletler: 15£

Bilet almak için http://www.batterseabarge.com/index.asp

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: