Londra Turları ve Fotoğrafçılık

Londra gezinizi renklendirmek ve şehri bir fotoğrafçının gözüyle görmek, eğlenceli bir gün geçirip zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Belli bir ücret karşılığında sizlere Londra’da güzel bir şehir turu yaptırıyor, bu tur esnasında fotoğraflarınızı çekiyor ve dolu dolu bir gün geçirmenizi amaçlıyorum. 

Yıllarca saklayacağınız fotoğraflarınızın, o güzel anılarınızı en iyi şekilde yansıtmasını istemez misiniz?.

Yıllarca saklayacağınız fotoğraflarınızın, o güzel anılarınızı en iyi şekilde yansıtmasını istemez misiniz?
 • İletişime geçmek için email atıyorsunuz. Sorularınızı yanıtlıyor ve tur için uygun bir gün ve saat belirliyoruz. Rezervasyonunuzu yapıyorsunuz.
 • Özel isteklerinizi öğrenip, size uygun bir program hazırlıyor ve sizi bilgilendiriyorum.
 • Gezinin başlayacağı noktada buluşup, plana uygun olarak, şehir turu yapıyoruz.
 • Bu tur esnasında, gördüğümüz yerler hakkında sizi bilgilendirip, en güzel şekilde fotoğraflarınızı çekiyorum.
 • Tur sonrasında, plana göre belirtilen noktada ayrılıyoruz.
 • Tur gününden itibaren, 1 haftalık bir süre içinde, çektiğim fotoğrafları teker teker işleyip, size internet üzerinden güvenli bir şekilde ulaştırıyorum.
London Eye

Londra’da güzel bir gün batımı sırasında London Eye

GoLondra sitesinde yıllardır sizlere Londra ve İngiltere hakkında bilgiler vermekteyim. Yaşayıp, tecrübe ettikçe kazandığım deneyimler çerçevesinde bu site şekillenmektedir. İngiltere’ye gitmek isteyen Türklerin, internette rahatlıkla arayıp bulabileceği ve güvenebileceği kaynakların az olması benim de yıllar önce çektiğim sıkıntılardan birisiydi. İşte bu nedenle, bilgi paylaştıkça güzeldir diyerek yola çıkmam neticesinde GoLondra yayın hayatına başladı. Yıllar geçtikçe buradaki bilgilerden faydalananların attığı teşekkür emaillerinin sayısını inanın ben de unuttum. Tamamen ücretsiz, güvenilebilir ve orijinal içerik ile dostlarıma tavsiye veriyormuşum gibi site ziyaretçilerimi bilgilendirmeye devam ediyorum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve fotoğraflarımı görmek isterseniz tıklayınız.

Londra Southbank'de yürüyüş yaparken

Thames Nehri’ne karşı portre çekimleri
British Museum

British Museum ve benzeri pek cok yere geziler…
Spontane Cekimler

Spontane çekimler ile doğal pozlar…
Trafalgar Square'de Portre Cekimi

Balayı veya kısa bir kaçamak için Londra’yı tercih eden çiftler…

Tur ve fotoğrafçılık hizmetinin getirilerine bakalım:

 • İngilizcenizin iyi olmamasını dert etmiyorsunuz. Şehir turu yaparken yaşayabileceğiniz dil probleminin üstesinden geliyoruz.
 • Önceden nereleri, ne şekilde gezmek, nasıl ulaşım yapmak ve nelere dikkat etmek gerekiyor gibi pek çok unsuru araştırarak bir gezi planı yapmaya zaman ayırmanız gerekmeyecek. İsteklerinizi öğrenerek size en uygun planı hazırlıyorum.
 • Şehir turu yaparken karşılaşabileceğiniz aksaklıklar ve nasıl çözüm üretebileceğiniz konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Elimden geldiğince, tecrübelerimin de sayesinde size iyi bir gün geçirebilmeniz için yardımcı oluyorum.
 • İlginç bilgiler eşliğinde eğlendirici ve bilgilendirici bir tur programı gerçekleştiriyoruz.
 • Tur boyunca sanki özel bir fotoğrafçı tutmuş oluyorsunuz. Oldukça makul bir ücrete saatlerce sizinle dolaşıp sizi fotoğraflayacak bir fotoğrafçı elde ediyorsunuz.
 • Her ne şekilde olursa olsun zaman kazanıyor ve kısıtlı vaktinizi en iyi şekilde değerlendiriyorsunuz.

Kimler ilgilenmeli? Neden?

Balayında olanlar veya eşi ile bir Londra kaçamağı yapmak isteyenler.

Tur boyu bir özel fotoğrafçınız olacaktır. Siz eğlenirken; fotoğraf çekmekle ve plan yapmakla  zaman ayırmayacak ve birlikte geçireceğiniz zamanı maksimuma çıkaracaksınız. Kim, özellikle balayındayken, eşi fotoğraf çekmeye uğraşırken yanında sıkılarak beklemek ister ki?

Ailesi ile birlikte Londra şehrini görmek isteyenler.

Aile gezisi sırasında aileniz ile birlikte vakit geçirmek bazen zor olabiliyor. Ben de bir baba olduğum için biliyorum. Kızımla ilgilenirken bazen pek çok şeye vakit kalmıyor. Hele ki ailede bir kaç tane çocuk varsa bazen işler iyice karışabilir.  Böyle bir durumda yabancı bir ülkede bilmediğiniz yerlere gitmek ve şehri gezmek sıkıntı doğurabilir. Pek verim alamadan bir gün geçirebilirsiniz. Bunların yanında bir de fotoğraf çekmekle uğraşmayı saymıyorum bile. (saymış oldum sanki).

Arkadaşları ile veya bir kaç aile Londra’da şehir turu yapmak isteyenler.

Özellikle 6 ila 10 kişilik gruplar için bu tur oldukça makul olmaktadır. Kişi başı çok düşük bir ücret ile gezi planı yapma derdinden kurtarıp, gezi sırasında kaybolma, gereksiz yere fazla para harcama vb sorunların önüne geçerek bir yandan da bütün gruptakilerin gezi sonrası birbirinden güzel fotoğraflara sahip olacağı düşünülürse iletişime geçmek için beklediğiniz kabahattır diyorum.

Şirket çalışanlarını Londra’ya gönderen işverenler.

Çalışanlarınıza oldukça güzel bir hediye olması yanında vakit nakittir sözü de sanırım bu hizmet için çok uygun olacaktır. Bunun yanına firma profilinize ekleyebileceğiniz, firmanızın etkinlikleri arasında da oldukça iyi bir konum kazanacak bir görsel arşive sahip olacaksınız. Ayrıca çalışanlarınızın belki de 1 gün veya bir kaç saat sahip olacağı Londra şehrinde yapacakları bu gezinti şansını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayıp onları mutlu edeceksiniz.

Tek başlarına Londra’yı görmeye gelenler.

Şehri dolaşırken yanınızda birisinin olmasını isteyebilirsiniz. Belki de daha güvende hissetmek veya motivasyonunuzu artırıp daha eğlenceli bir gün geçirmek istiyorsunuzdur. Ayrıca yukarıda saydığım olanaklardan da faydalanmak cazip gelebilir.

Londra’ya gidecek tanıdıklarına hediye almak isteyenler.

Neden olmasın? Bir tanıdığınız Londra’yı görmeyi çok istiyor ve bu isteği nihayet gerçekleşiyor olabilir. Örneğin bir anne ve baba çocuklarını tatil için Londra’ya gönderiyor ve yukarıda saydıklarım ilgilerini çekiyor olabilir. Ya da anne ve babanız Londra seyahati düşünüyor ama yaşayabilecekleri zorlukları aşmaları için onlara siz hediye etmek isteyebilirsiniz.

Nedir ve ne değildir?

Sunulan hizmet, bilindik tur rehberliğinden ziyade, Londra şehrinde turistik yerlerde gezinti ve bu süreçte profesyonel fotoğrafçılıktır. Ziyaret edilen yerler hakkında çok detaylı bilgi vermem tur programına ve bu hizmetin şekline uymamaktadır. Ziyaret edilen yerler hakkında genel bilgilerin olduğu, görsel öğelerin ön plana çıktığı, eğlenceli bir gün amaçlanmaktadır. Alışılmış tur rehberliğini düşünürseniz, herhangi bir yapı önünde durup da bu yapıda 1000 yıl boyunca olan entrikaları 1 saat boyunca dinleyeceğiniz ve doğru olup olmadığını bilmediğiniz bilgiler çoğu kişi için bir zaman kaybıdır. Sıkıcı olması ve çoğu tur rehberleri ile turizm firmalarının böyle bir hizmet dışında farklı bir alternatif sunmaması da cabası… Sunduğum hizmet ise, bu noktada farklı ve kendine özgü olması nedeni ile, şunları beraberinde getiriyor ;

 • + İyi bir gezi planı. (Zamanı oldukça iyi değerlendirerek, kısıtlı sürede, harcadığınız paranın karşılığını en verimli ve en eğlenceli şekilde almanız amaçlanmaktadır)
 • + Göreceğimiz yerler hakkında asıl ihtiyacınız olan ve akılda kalabilecek bilgiler.  (Kısacası, ortalama bir genel kültür bilgisi ve bazen de ilginç noktalara değinerek eğlenerek öğrenmek amaçlanmaktadır.)
 • + Fırsat buldukça bol bol spontane fotoğrafla birlikte gezi planında yer alan yerlerde manzara ve detaylara sağdık kalarak fotoğraf çekimleri. (Fotoğraf çektirmeyi sevin veya sevmeyin, yıllarca beğeniyle saklayacağınız fotoğraflarınızın olması amaçlanmaktadır.)

Bireysel bir hizmet olması nedeni ile de fiyat olarak oldukça makuldür.

Desteklenen diller; Türkçe ve İngilizce‘dir. İki dilde de tercihinize göre anlatım isteyebilirsiniz.

İletişim ve Rezervasyon

İletişim ve rezervasyon yapmak için email adresi: [email protected] veya dilerseniz aşağıdaki iletişim formu üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yarım gün ve tam gün olarak iki farklı tur seçeneği ve fiyatlandırma söz konusudur. İhtiyaçlarınıza ve taleplerinize göre bu seçenekler şekillendirilebilir. Örneğin, 2 veya 3 günlük bir tur planı yapılabilir.  Tur fiyatları £200 ile £650 arası değişmektedir. 2+ günlük tur programlarında ek indirimler yapılmaktadır.

Her ne kadar sıkıcı gelse ve okumaya üşensek de, sonradan yanlış anlaşılmalar olmaması ve sorun çıkmaması adına kesinlikle aşağıda yer alan Şartlar ve Koşulları okumanızı tavsiye ediyorum.

LTvF Sartlar ve Kosullar

One comment

Comments are closed.