Londra Tasarım Festivali 2010

Last updated on Eylül 28th, 2011 at 05:21 pm

18 – 26 Eylül arası düzenlenecek olan 8. Londra Tasarım Festivali yine renkli görüntülere sahne olacak.  Trafalgar Square’de konumlandırılacak olan devasa ahtapot tasarım festivalinin en ilginç ürünlerinden birisi.

Londra Tasarım Festivali geçtiğimiz sene 200 den fazla fuara ve 150 den fazla açılışa ev sahipliği yaptı. Bu sene ise bu rakamların artacağı düşünülüyor.

Trafalgar Square’de yer alacak Mekanik Ahtapot

Clemens Weisshaar ve Reed Kram’ın tasarımını gerçekleştirdiği ahtapot Audi firmasının fabrikalarında üretildi.  Görsel olarak özellikle güneşin batımından sonra izlenmesi daha zevkli olacağı belirtiliyor. Ahtapotun kolları ışığı geçirmekte ve hava karardığında led lambalar ile donatılmış kollar karanlıkta ışık şovu yapacaklar.

Victoria ve Albert Müzesi

V&A ya da tam adı ile Victoria and Albert Museum festivalde çeşitli gösterimlere ev sahipliği yapacak.  Özellikle Cuma günü çeşitli tasarımcıların çalışmalarının sergileneceği belirtiliyor.

Festival boyunca şehrin her yerinde çeşitli etkinlikler düzenleneceği için daha detaylı bilgiyi almak için aramalarda kullanabileceğiniz anahtar kelime “London Design Festival 2010

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: