Londra Metrosu ve Grev

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 01:43 pm

Londra Metrosu dünyaca ünlüdür, gelişmiştir, büyüktür vb diyerek tanımlanır. Peki bir de her gün bu toplu taşıma yöntemi ile işe gidenlere soralım. Londra sakinlerinin de her gün en çok şikayet ettiği toplu taşıma yöntemlerinin başında Londra metrosu gelmektedir. Öyle ki her bir hattın kullanıcısı, kendi kullandığı hattın en kötüsü olduğunu savunacaktır.

Bakerloo line çok sıcak, victoria line çok eski ve sorunlu, northern line hep arıza yapıyor, circle line bir defa gecikme olmadan gittiğini görmedim vb vb bu şikayetlerin ardı arkası kesilmez. Haksız da sayılmazlar zira bütün bir hafta boyunca sorun çıkmadan insan taşınan bir hat yok gibi…

Sorunlara bir de grevi ekleyelim desek nasıl olur? Tadından yenmez!

Londra Metrosu çalışanlarının büyük bir kısmının üye olduğu sendika grev kararı aldı. 04 Şubat 2014 Salı akşam 21:30 da başlanacak bu grev, 07 Şubat 2014 Cuma sabah saatlerinde son bulacak. Tahminim, kabul edilebilir seviyede bir hizmet Cuma günü öğleden sonraya kadar sağlanamayacak. Bazı hatların belli kesimlerinde trenler çalışacak fakat büyük bir kısmında malesef ki hizmet veremeyecekler.
 Şu bağlantıda gördüğünüz metro haritası grev sonrasında Metro’da çalışacak hatları belirtmektedir. Unutmadan bu harita resmi bir kaynağın paylaşımı olmayıp, grevden etkilenecek hatları öğrenen bir Londra’lı tarafından oluşturulmuştur. İlginç ve yararlı olduğunu düşündüğüm için paylaşıyorum.

Kısa mesafe ulaşımlarında metro yerine otobüs veya yürüyüş yapmanızı tavsiye ediyorum. Alternatif olarak da bisiklet kullanabilirsiniz. www.tfl.gov.uk sitesinden ulaşım için güncel bilgileri almaya çalışınız.

Aynı grev 11 Şubat 2014 Salı akşamı 21:30 da tekrar başlayacak ve 14 Şubat Cuma sabahı tekrar son bulacak.2 hafta üst üste grev olması gerçekten de çok büyük bir sorun. Özellikle grev olan günlerde havanın yağışlı olması ulaşımı inanılmaz kötü etkiliyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: