Londra Maratonu 2013

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 02:30 pm

Bir Londra maratonu daha geride kaldı. 42km lik yarışa ilgi yine çok büyüktü. 36000 kişinin katıldığı maratonu erkeklerde Etiyopyalı Tsegaye Kebede bayanlarda ise Kenya’dan Priscah Jeptoo kazandı. Tiki Gelana adlı bayanların bir diğer favorisi ise talihsiz bir şekilde tekerlekli sandalyeli yarışçı ile çarpıştı ve bir süre devam ettiği yarışta beklenen dereceyi elde edemedi.

İngiliz Mo Farah ise Olimpiyat şampiyonluğu sonrası Londra maratonunda yarışın yarısını 1 saatte tamamlasa da yarıştan çekildi. Zaten maratonu kazanması beklenmiyordu ve bu performansı oldukça beğeni topladı. İngiliz David Weir maratonu beşinci bitirerek büyük bir başarı elde etti.

Hayır kurumları için pek çok insanın koşuya katılması ve bu koşuları ile topladıkları yardımlar ise milyonlarca pound değerindeydi.  Pek çok kişi katıldığı hayır kurumunu temsilen giydiği kostümlerle oldukça renkli bir Londra maratonu izlettirdiler. Bazı kostümler 40 kilogram ağırlığındaydı.  Afganistan’da görev yapan askerlere destek veren bir hayır kurumunun koşucuları sırt çantalarında 36kg ağırlıkla koştular. Gergedanları koruma vakfının koşucuları ise üzerlerindeki 10kg ağırlığında gergedan kostümü ile maratonu tamamladılar.

Koşuya ayrıca pek çok yaşlı insan da katıldı. Yaşları 80’e varan koşucular ne kadar da hırslı olduklarını bu zorlu ve yorucu maratonda ispatladılar.

Mankenler, şarkıcılar, oyuncular gibi pek çok ünlü kişinin de katıldığı maraton milyonlarca kişi tarafından güzergah boyunca büyük bir destek altında noktalandı. Belli başlı noktalarda orkestralar, ritmik müzikler ve seyircilerin sonsuz desteği koşucuların motivasyonunu yüksek tutmak için ve koşuyu bir karnaval havasına çevirmek için gerçekten de büyük önem taşımaktaydı. Koşuyu bizzat izlediğimden insana ne kadar da güzel duygular yaşattığını anlatılmaz yaşanır diyerek ileriki yıllarda sizlerin de izlemenizi tavsiye ediyorum. Çektiğim yüzlerce fotoğraf arasında seçtiğim Londra Maratonu fotoğraflarımı paylaşıp iyi seyirler diliyorum.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: