Londra’da Kışın Ne Yapılır?

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:12 pm

Noel’e çok az kaldı. Londra yazın da olduğu gibi kışın da milyonlarca turisti ağırlıyor. Bu kadar insanın Londra’ya gelmesinin bir nedeni olmalı.. Londra nerede ise limitsiz imkanlara sahip bir şehir olduğu için yaz kış sürekli sizleri meşgul edecek aktiviteler ile dolu. Londra’nın kış mevsimi için sunduğu eğlenceleri kaçırmamak adına sizleri bu yazımı okumaya davet ediyorum. Acaba Londra’da kışın ne yapılır?

 

BUZ PATENİ!

Tabiki de ilk tavsiye kesinlikle buz pateni olacaktır. Londra’nın dört bir yanında açık hava buz pateni pistleri her kış kurulmakta ve sadece limitli bir süre hizmet etmekteler. Genelde ilgi çok yoğun olur ve çok eğlenceli bir gün geçirmeniz garantidir. Şuan itibari ile zaten çoğu buz pateni ringi faaliyete geçmiş bulunmakta. Havaların daha da soğuması ile Londra sokaklarında dolaşırken açık hava buz pateni ringlerine illaki denk geleceksiniz. Fiyatlar ise kişi başı £9 ila £13 arası değişiyor.

Nerelerde buz pateni yapmalı?

Canary Wharf’da yer alan buz pateni ringi için £10-£12 civarı bir ödeme gerekiyor. Paten olayını pek beceremiyor iseniz de yine ring kenarında bir bar mevcut. Heyecanınızı atmak için bir şeyler içebilirsiniz. Canarywarficerink.com sitesinden daha detaylı bilgi almanız mümkün.

Somerset House (somersethouse.org.uk) bahçesinde buz pateni yapmak ilginç gelebilir. Fiyatlar burada £10.50 – £13 arası. 23 Kasım 2010 ila 23 Ocak 2011 arası burada buz pateni yapmak mümkün.

Peki en popüler yerlerden birisi neresi derseniz tabiki de akla Tower of  London (toweroflondonicerink.com) gelecektir.Burada ise yine £10-£12 arası bir ücret ile buz pateni yapabiliyorsunuz. Burayı özellikle tavsiye ediyorum.

Diğer alternatif yerler ise Natural History Museum (nhm.ac.uk) ve London Eye (londoneye.com) olacaktır.
NOT: Haberin devamı için aşağıdaki diğer sayfalara ait numaralara tıklayınız!

PANDOMİMLER

Geçen sene Aladdin’de yer alan Pamela Anderson‘u takiben 10 Aralık 2010 ila 16 Ocak 2011 arası Captain Hook‘u canlandıracak olan kişi David Hasselhoff olacak. Ambassadortickets.com da bilet bulabilirsiniz. Ücretler ise £15’dan başlıyor.

Diğer tavsiyeler ise The Snowman (peacocktheatre.com) , A Christmas Carol (offwestend.com) ve Night Before Christmas ( theambassadorstheatre.co.uk)’a bakmanız şeklinde.

AÇIK HAVA KIŞ EĞLENCELERİ!

Tabiki de ilk önereceğim Hyde Park’a gitmek. Hyde Park‘da kurulacak Winter Wonderland‘e giriş ücretleri £4.5 ve 19 Kasım 2010 ila 4 ocak 2011 arası açık olacak. Burada aynı zamanda açık hava buz pateni de yapabilirsiniz. Doyasıya eğlenip alışveriş yapabilir sıcak şarabınızı içebilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Museum of London da bir kış eğlencesi düzenlemekte. Sanat ve el işi ağırlıklı çalışmaların sergileneceği müzede aynı zamanda barlar ve canlı müzik de olacak. Barın açılması için ise güneşin batımını beklemek gerek. Hoş Londra’da bazı günler güneşi hiç görmediğimiz oluyor 🙂

Kışın denk geleceğiniz bir başka şey ise sokaklarda noel baba kostümü giymiş adamlar. Bazen gruplar halinde dolaşan noel babaları görürsünüz. Genelde insanlar partilere böyle gidiyorlar. Eğlenceli oluyor ve tavsiyem bol bol fotoğraf çekin 😉

5km lik bir hayır kurumuna yardım koşusu düzenlenecek. Bu koşu hakkında bilgi için ise (co-operative.coop/santadash) sitesine bakabilirsiniz. Koşu 28 kasım 2010 Pazar günü düzenlenecek.

Kışın yapılabilecek daha nice aktiviteler var. Unutmatın ki Noel tatili esnasında nerede ise hayat durma noktasına geliyor. Ulaşım imkanları çok sınırlı. Bu nedenle noel tatilini beklemeksizin bu aktivitelere katılmaya çalışın. Noel’de ise neler yapabilirsiniz bununla ilgili başka bir yazı ile önümüzdeki günlerde tekrar sizi bilgilendirmeye çalışacağım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: