Londra Bugun Kar Ile Gune Merhaba Dedi

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:08 pm

Hava sıcaklıklarının eksi değerlerde seyrettiği şu günlerde Londra da nihayet/malesef kar yağışı başladı. Gece sabaha doğru başlayan kar yağışı şehrin kuzey bölgelerini daha çok etkiledi.

Kar yağışı önümüzdeki günlerde de devam edecek lakin aşırı bir yağış beklenmiyor. Bugün ulaşım nispeten kar yağışı nedeni ile aksamış olsa da günün ilerleyen saatlerinde herhangi bir sorun olmayacağı bildirildi.

 

Guardian gazetesinin derlediği İngiltere genelinde kar yağışı fotoğrafları oldukça hoş. Yoğun kar yağışı nedeni ile ülke genelinde yüzlerce okul tatil edildi.

Londra’da ise kar kalınlığının ilerleyen saatlerde 8 cm’e ulaşabileceği bildiriliyor. Bugünkü kar yağışı bazı metro hatlarında gecikmelere sebep oldu. Bu gecikmeler kar yağışına bağlı olarak daha çok görülebilir. Bu nedenle tavsiyem eğer metro ile ulaşım sağlıyor iseniz yanınızda su bulundurmanız. Trenler genelde çok kalabalık oluyor ve içeride nemin artması ve havasızlıktan ötürü baygınlık geçirebilirsiniz.

Cep telefonu ile çektiğim iki fotoğraf:

İskoçya’da bulunan Blair Drummond safari parkında Afrika’nın sıcak iklimine alışık aslanlar da kar ile tanıştı.

02 Aralik 2010 güncellemesi ile önemli bir haber vermek istiyorum. Londra Gatwick havaalanı bugün boyunca kapalı kalacak. Kar yağışından dolayı yaşanan sıkıntılardan ötürü  havaalanının bugün açılmayacağı bildirildi.

Bu vesile ile de bir tavsiyede bulunayım; Londra’da Heathrow ve Standsted havaalanları bu gibi hava koşullarında daha güvenilirdir. Gatwick havaalanı dönem dönem kapanmalar  yaşayabiliyor.

One comment

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: