Kraliyet Düğünü – Royal Wedding

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 03:51 pm

Prens William ile Kate Middleton mükemmel bir düğün ile bugün evlendiler. Aylardır bu gün için hazırlık yapan Londra ise yüzbinlerce turistin akınına uğradı. Londra’da bu hafta sonu için hoteller tamamen dolarken uçak biletleri ise tamamen tükendi.

Buckingham Palace önünde toplanan 500000 kişi yeni evli çifti alkışlarla kutladı.  Londra polis departmanının verilerine göre ise evlilik töreninin gerçekleştiği Westminster Abbey ile Buckingham Palace arasında toplam 1 milyon kişinin toplandığını öğrenmiş bulunmaktayız.
Evlilik sonrası ise gelin Kate Middleton kraliyet ailesine katılarak Cambridge Düşesi ünvanını aldı. Düğün töreni esnasında her damat gibi Prens William’da gelinin parmağına yüzüğü takmakta zorlandı. Westminster Abbey’in mükemmel atmosferi ve müzikal anlamda kulakların pasını alan koro ve orkestra büyük beğeni topladı.

Kate Middleton’ın büyük beğeni alan düğün elbisesi ise Sarah Burton tarafından tasarlandı. Elton John, David Beckham ve eşi Victoria Beckham’da davetliler arasında idi.

 

5000’den fazla polis memurunun görev aldığı belirtilirken toplamda 52 gözaltına alma gerçekleşti. Tüm gün Londra genelinde taşkınlık ve saldırı yaşanmamış olması ise sevindirici. Scotland Yard yaptığı açıklamada ise planladıkları herşeyin yolunda gittiğini duyurdu.

Hava nispeten güneşli ve kutlamalar için son derece ideal idi. Yağış beklerken güzel bir hava ile karşılaşmak milyonlarca kişiyi oldukça memnun etti.

Düğün fotoğrafları için önerebileceğim iki site:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/royal-wedding/royal-wedding-pictures/

http://www.bbc.co.uk/news/in-pictures-13231282

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: