low angle photo of flag of turkey

İngiltere’de yaşayan Türklerin 2023 seçimlerinde oy kullanımı

Last updated on Eylül 23rd, 2023 at 12:22 pm

Ülkemizin kaderini etkileyecek seviyede olan 2023 genel seçimlerinde oy kullanımına İngiltere’de büyük bir ilgi vardı.

Bu ilgide öne çıkan yegane duygu ise Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu İngiltere’de yaşayan Türklerin içlerine sindirememesi idi. Neden mi?

Türkiye’ye tatile gittiğinde insanlarının mutsuz olduğunu görmek, belki de pound’un TL karşısındaki gücünü çok da önemli kılmadığından diyebilir miyiz?

İngiltere’ye göç ederken TR de yaşadığı sıkıntıları beraberinde getirip bir süre sonra hayatını düzene soktuktan sonra geride kalan akrabalarının iyiliğini düşündüklerinden diyebilir miyiz?

Nereye giderlerse gitsinler bir ayaklarının hep Türkiye’de olduğunu bildiklerinden diyebilir miyiz?

Ben oy kullanmaya gittiğimde bunları gözlemledim, duydum, gördüm ve hissettim.

Siz ne derseniz deyin, gerçekler vardır değiştiremezsiniz.

İngiltere’den de şuanki bulunduğumuz düzene en iyi cevap 1. turda zaten çıkmıştı. Değişim için muhalefet partisi liderine %80’e varan oranda en yüksek oy veren ülkeler arasına girdi İngiltere.

Avrupadaki bazı ülkelerde yaşayan ve kendini düşünmekten başka vizyonu olmayan kesimin aksine İngiltere ezici bir çoğunlukla KK dedi.

2. tur sonucu daha da yüksek oranla bu şekilde çıkacak diye öngürüyoruz. Zira oy kullanmak için Londra’nın batısında yer alan Hammersmith bölgesindeki Novotel’e akın eden kitleler o şekilde izlenim bırakıyor. Novotel’e Hammersmith istasyonundan çıkınca 5 dk yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: