Amazondan İndirimli Alışveriş

İngiltere’de uygun fiyata elektronik eşya satın almak

Last updated on Mart 2nd, 2023 at 11:19 am

Her ne kadar Türk Lirası İngiltere Pound’u karşısında çok değer kaybetmiş olsa da bazen İngiltere de oldukça uygun fiyata ürünlere denk gelmeniz söz konusudur. Eğer İngiltere’ye seyahat edecekseniz ve en az 3 gün kalacaksanız o zaman tavsiyem Amazon’da aradığınız ürünü bulmaya çalışmak. Amazon’da uygun fiyata ürün bulabilmenin ise bir püf noktası var.

Elektronik ürünler için ilk tercih ettiğim mağaza Amazon

Her şeyden önce, tavsiyem günlük indirimlerin olduğu Amazon İndirimli Ürünler sayfasına göz atmak. Bu sayfa Black Friday yani kara cuma indirimleri yanında Prime Day indirimleri gibi kampanyalarda otomatik olarak güncelleniyor.

Örneğin bu Brevilli Barista Max Espresso makinesi oldukça uygun fiyatla satılmakta.

Ben indirimlerde denk geldiğim ürünleri almadan önce genelde Ebay, JohnLewis vb sitelere bakıp Amazon ile fiyatını kıyaslıyorum. Bu sayede hem fiyatı ve indirim oranını doğrulayabiliyorum.

Eğer Amazon’dan ürün alıyorsanız şunu söyleyebilirim ki Amazon oldukça güvenli. Özellikle ürünü satanın Amazon olmasına dikkat edin. Başka satıcılar da Amazon’da satış yaptıklarından ve hepsinin iade şartları değişiklik gösterdiğinden benim tavsiyem daima önceliği Amazon’a vermek.

İnternetten alışveriş yerine mağazalara bakmak istiyorsanız da o zaman bir kaç alternatif var.

John Lewis mağazalarının elektronik departmanlarında son model ürünleri görebilirsiniz. Alacağınız ürünü önceden görmek için de John Lewis mağazalarına bakabilirsiniz.

Apple Ürünleri

Apple store’larda da tüm Apple ürünlerini bulabilirsiniz. İngiltere’de pek çok Apple Store var. Gideceğiniz şehirde var mı yok mu diye bakmak ve adresi öğrenmek için şu sayfaya bakabilirsiniz. Apple ayrıca internet sitesinde Store kısmında test edilmiş ve Apple onaylı 2. el ürünleri de satıyor. Eğer Apple’dan bir ürün alacaksanız benim tavsiyem bu 2. el ürünlere bakmak. Apple hem ürünleri didik didik inceleyip eğer sorun varsa onarıyor hem de batarya değiştirip ürünü yep yeni hale getiriyor. Bu sebeple de ben Apple’dan bir ürün alacaksam genellikle Store sekmesinde 2. el ürünlere bir göz atıyorum.

Aldığınız ürünleri eğer kısa bir süre içinde Türkiye’ye götürecekseniz garanti şartlarına da göz atmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: