Imperial War Museum, London

Imperial War Museum

Last updated on Mart 5th, 2023 at 08:58 am

5 farklı lokasyonda yer alan Imperial War Museum’un 3 tanesi Londra da yer almaktadır. Savaş Müzesi Londra’nın en ilginç müzelerinden biri olarak öne çıkıyor. Farklı bir zaman geçirmek ve bilgi dağarcığınızı genişletmek için ziyaret etmeyi tavsiye ediyorum.

Tarih seven biri iseniz zaten bu müzeyi ziyaret etmemek olmaz. Birinci Dünya Savaşından günümüze yaşanmış savaşlar ve bu savaşların nedenleri üzerine pek çok şey bulunmakta. Tanklar, uçaklar, silahlar ve neler neler…

Aynı zamanda dönem dönem çeşitli sunumlar yapılmakta. Bu sunumlarda savaş ortamını daha yakından hissetmeniz mümkün olmaktadır. Eğitim amaçlı bu sunumlar farklı duygulara da hitap ederek kalıcı bir hafıza kazanmanıza olanak tanıyor. Sanal bir uçuş ile 2. Dünya Savaşında kullanılan bombardıman uçağına binmeniz de mümkün.

Savaşın insan yaşamına etkisi de oldukça baskın bir şekilde gözler önüne serilmekte. Ne gibi zorluklar çekildiği, nelerin nasıl değiştiği ve savaş etkisi ile bozulan düzen müzede durumun ehemmiyetini daha yakinen hissetmenize olanak sunuyor.

Zamanınız varsa kesin gidip görmeniz tavsiye olunur.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: