En İyi Gece Klüpleri

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:11 pm

Londra’nın soğuk günler geçirdiği bu dönemde içinizi ısıtacak gece klübü tavsiyeleri! Londra gece klüplerinde her an bir ünlüyü görmeniz de olası… Emma Watson, Prens William, Sienna Miller ve Paris Hilton gibi daha nice ünlü insanı Londra gece hayatında sıkca görmek mümkün. Bu listeyi kaydetmeyi unutmayın!

Bildiğiniz üzere Londra 24 saat uyumayan bir şehir. Dünyaca ünlü gece klüplerinin bulunduğu Londra’da eğlence asla bitmiyor. Şehrin dört bir yanında yer alan bu klüpler gece hayatını sevenleri Londra’ya çekiyor. Sizler için oluşturduğum gece klübü listesi aynı zamanda Londra gece hayatını seven ünlülerin de uğrak yerleri arasında. Bakalım listede nereler var?

1 – Fabric:

Sırf bir gece klübüne gitmek için dünyanın öbür ucundan uçakla Londra’ya gelinir mi? Yok artık! Fabric, elektronik müzik manyaklarının mabedi konumunda olduğundan böylelerini görebileceğiniz devasa boyutlardaki bir gece klübü. 2500 kişi kapasiteli olan, 1999 Ekim ayında faaliyete geçen Fabric 2250 m2 alana kurulu ve ilginç bir ses sistemine sahip. Bodysonic ismi verilen bu ses sistemi dans edilen zeminin içine gömülü transdüserler sayesinde dans eden insanların müziği ayaklarından doğru vücutlarında hissetmelerini sağlıyor. 3 katlı olan bu gece klübünde toplam 5 ses sistemi kurulu. Unutmadan ekleyeyim farklı salonlarda farklı tarzda elektronik müzik çalınan Fabric’de ünlü DJ’ler sıkça görülebilir.

Tuvaletleri de bay&bayan karışık. =) Gitmeden önce biletinizi internet sitesinden alabilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri bilet fiyatı £15, Cumartesi £18 ve Pazar günü £8. Tavsiyem eğer hafta içi çalışıyor veya seyahet etmeniz gerekiyor ise Cuma ya da Cumartesi akşamı gitmeniz. Zira ertesi gün günü yatarak geçireceksiniz. 24 saat müzik yayını ve açık kalma ruhsatı olduğundan partiye başladığınızda bitirmek istediğiniz saat size kalmış!

Nasıl Gidilir?
Farringdon Metro İstasyonu’ndan ulaşım oldukça rahat. Tam adresi:
77a Charterhouse Street
London
EC1M 3HN

NOT: Haberin devamı için aşağıdaki diğer sayfalara ait numaralara tıklayınız!

2 – KOKO:

2004 yılında kurulan KOKO, 1500 kişi kapasiteli. Şu ana kadar Coldplay, Madonna ve My Chemical Romance burada sahne aldı. Sıradaki performansları görmek için web sitesine bakmanızı öneriyorum. Bilet fiyatları değişmekte bu nedenle siteden güncel fiyatları edinmek daha mantıklı. Siteden bilet almak oldukça rahat. KOKO bir Camden gece klübü ve eskiden 1600 kişi kapasiteli devasa bir tiyatro olarak inşa edilen binası 2004 de bir kaç milyon pound’luk restorasyon geçirerek günümüzdeki halini aldı. Açıldığından beri de çok popüler bir gece klübü haline gelen KOKO gidilecek gece klüpleri listenizde yer almalı!

Konserler genelde akşam 11 civarı bitiyor.  NME klüb eğlencesi ise sabah saat 4 de bitmekte.

Nasıl Gidilir?

Ulaşım çok rahat. Morrington Crescent istasyonu hemen karşı caddesinde yer alıyor. Tam adresi:

1A Camden High Street
London
NW1 7JE

3 – Ministry of Sound London

1991 Eylül’den beri faaliyette olan bu gece klübündeki ses sistemi inanılmaz büyüklükte. Verilen bilgiye göre ses sistemi en fazla %45 kapasitede çalıştırılıyormuş. Eğer ses sistemini maksimum güçte çalıştırırlar ise bu insan kulağının bu güne kadar duyabileceği en yüksek sesteki müzik anlamına gelirmiş. Yani diğer bir deyişle iç organlarınızın dans etmeye başlayacağı bir ses sistemine sahip bir gece klübü diyebiliriz.

Burası aynı zamanda ünlü DJ’leri sayesinde oldukça popüler bir mekan olup her hafta sonu ortalama 5000 kişinin akınına uğrayan bir yer. Eğer Pete Tong ve Paul Oakenfold’u tanıyor iseniz burası onların mekanı! Bilet fiyatları ise çalan DJ’lerin isimlerine göre değişmekte. £10 ila £40 arası fiyatlardaki biletleri web sitesinden alabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Elephant&Castle istasyonu en yakındaki metro istasyonu. Tam adresi:

Ministry of Sound
103 Gaunt Street
London
SE1 6DP

ÜNLÜLER NEREDE?

Ünlülerin görüldüğü gece klüpleri genelde kendi üyeleri ve üyelerinin arkadaşlarının girebildiği yerler. Öyle elinizi kolunuzu sallaya sallaya girmenizin kısacası imkanı yok. Peki ne yapmalı? Basit… Bu klüplere sıkça gitmeyi düşünüyor iseniz yapacağınız şey üye olmak. Kapasiteleri genelde genele açık gece klüplerine göre oldukça düşük olsa da kalite açısından daha iyi bir ortam sağlamaktalar. Özel kokteyller ve nezih bir ortam, VIP alanlar ve daha fazlasını bulabileceğiniz bu barların bazıları:

4 – Aquum

Açılış saatleri:

Pazartesi – Perşembe 17:00 – Geç saatler
Cuma 12:00-03:30
Cumartesi 10:00-03:30
Pazar 10:00-Geç saatler

Ortalama yiyecek ücreti(kişi başı): £10-£20

Bira fiyatı(şişe): £4

Müzik çeşidi: House müzik

Yaş sınırı: 21+

Giriş Ücreti: Pazar – Perşembe günleri arası ücretsiz giriş.
Cuma : 22:00 öncesi ücretsiz, 22:00 – 23:00 arası £6, 23:00’dan sonra ise £8
Cumartesi: 21:00 öncesi ücretsiz, 21:00 – 23:00 arası £8, 23:00’dan sonra ise £10

Ünlüler: Ashley Cole genelde burada görülebilir.

Adres: 68-70 Clapham High Street,
Clapham,
London,
SW4 7UL

5 – Aura:

Açılış saatleri:

Restoran: Salı – Cumartesi : 20:00 – 03:00

Klüp: Salı – Cumartesi: 22:00 – 03:00

Ortalama yiyecek ücreti(kişi başı): £20-£30

Bira fiyatı(şişe): £4.5

Müzik çeşidi: Electro House, Funky House, Hip-Hop, House, Pop, R & B

Yaş sınırı: 21+

Ünlüler: Christina Aguilera, U2, Janet Jackson,  Naomi Campbell

Giriş Ücreti: Kişi başı £20 ve girişte eğer grup içinde geldi iseniz gruptakilerin çoğunlukla bayan olması gerekiyor. Klübe üye olmayanların girmesi ise yasak. Eğer üye bir arkadaşınız ile gelmedi iseniz girmenize izin verilmiyor.

Adres: 48-49 St James’s Street,
Mayfair,
London,
SW1A 1JT

6 – The Cuckoo Club

Açılış saatleri:

Çarşamba – Cumartesi : 20:00 – 03:00

Ortalama yiyecek ücreti(kişi başı): £40+

Bira fiyatı(şişe): £7

Müzik çeşidi: House, Rock müzik.

Ünlüler: Sienna Miller

7 – Gilgamesh

Açılış saatleri:

Her gün, 12:00 – 15:00 ila 18:00 – 24:00 arası

Ortalama yiyecek ücreti(kişi başı): £30 – £40

Çocuklar gelebilir. Resmi ve/veya şık giyinmek gerekiyor.

Ünlüler: Paris Hilton’un Londra’daki en favori mekanlarından.

Not: Burasını ayrıca öneririm. Klüp tadından çok restoran havasında olan ve özel bir akşam yemeği için gidebileceğiniz bir yer. Dekorasyonu ve iç mimarisi çok ama çok güzel. Yemekler biraz pahalı gibi görünse de kalitesi iyi olduğundan tavsiye ediyorum.

Adres: The Stables,
Chalk Farm Road,
Camden,
London,
NW1 8AH

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: