Covent Garden

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 03:25 pm

Londra’da alışveriş yaparak bir gün geçirmek isteyenler! Covent Garden ilk durağınız! Covent Garden’a ulaşım son derece rahat. Piccadily Line, Central Line ve Northern Line gibi metro hatları ile ulaşım dışında Londra’nın dört bir yanından gelen otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Covent Garden aslen meyve ve sebze pazarı olarak kurulmuş bir bölge. Royal Opera House (diğer bir adı ise Covent Garden) en popüler turistik yeri.  Buranın içinde eskiden meyve ve sebze pazarı var iken artık mağazalar ve merkezinde ise restoranlar bulunmakta. Doğu tarafında keman çalan sokak müzisyenlerinden canlı müzik dinlemek için mola verebilirsiniz.  İçeride ayrıca alışveriş yapmak için ilginç ürünlerin satıldığı tezgahlara da göz atmalısınız. Hediyelik eşya arıyor iseniz Oxford Street’de bulunan ucuz ve kalitesiz ürünlerin satıldığı mağazalar yerine Covent Garden’da paranızı harcamanızı öneririm.

London Transport museum ise ilginizi çekebilecek küçük bir müze. Çok vaktinizi almayacak ama görülmesi gereken bir yer.

Covent Garden WC2 posta koduna sahip. Londra’nın iki ilçesi olan Camden ve Westminster arasında paylaşılmakta. Yani bu iki ilçeye de dahil.

Bölgede aynı zamanda oldukça büyük bir Apple mağazası bulunmakta. Diğer bir büyük Apple mağazası Regents Street üzerinde Oxford Circus istasyonuna oldukça yakın bir yerde bulunmakta olduğunu bu vesile ile hatırlatayım.

Covent Garden’da giyim mağazaları tasarımcı ürünü giysi almak isteyenler için büyük bir nimet niteliğinde. Cüzdanınız dolu gelip boş dönmek istiyor iseniz Covent Garden ideal bir alışveriş mekanı. Kaliteli ve orijinal ürünler satın alabileceğiniz bir yer.

Akşam saatlerinde de oldukça haraketli bir yer olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bölgede 60 üzerinde pub bulunmakta. Tavsiyem en büyük bira menüsüne sahip Porter House. Pub 3 katlı ve haftanın belli günlerinde ücretsiz canlı müzik bulunmakta. Aynı zamanda kendilerine özgü biraya da sahipler. Geniş bir bahçesi ve ferah bir mekanı olduğundan benim favorim Porter House.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: