Çocuklar için müzeler

Last updated on Kasım 3rd, 2011 at 02:18 pm

Londra şehrinde iken asla es geçmemeniz gereken yerlerin başında müzeler geliyor.  Şehirde çok önemli müzeler bulunmakta. Peki ailecek geldiğiniz zaman çocuklarınızın da hoş vakit geçirmesi için gidebileceğiniz müzeler hangileri?

Sizler için ailecek gidebileceğiniz müzelerden bazılarına değiniyoruz. Bu müzelere giriş ücretsiz!


Museum of London

Türkçesi Londra Müzesi olan Museum of London dünyanın en büyük şehir tarihi müzelerinden birisidir. Müze, 2 milyon adet nesneyi barındırmakta olup kendi alanında Avrupa’nın en büyük arkeoloji arşivine ev sahipliği etmektedir.  Romalılar döneminden 21. yy a kadar bütün bir tarihi barındıran Museum of London çocuklarınız ile gidebileceğiniz ücretsiz müzelerden. Hafta sonları aileler için çeşitli etkinlikler de yapılmakta.

Natural History Museum

Londra’nın en çok rağbet gören müzelerinden birisi olan Doğal Tarih Müzesi (Natural History Musem) çocuklar için en eğlenceli müzelerin başında gelmektedir. Müzenin çocuklara özel internet sayfası daha detaylı bilgi almanız için ideal. Müzede devasa dinazorlar, mavi balina vb pek çok hayvanın bire bir ebatlardaki heykelleri ilginizi çekecek. Pek çok canlı hakkında bilgi bulabileceğiniz çok geniş bir alana yayılmış bu müze kesinlikle görmeniz gereken yerlerden birisidir. Giriş ücretsiz.

Science Museum

Sadece çocukların değil aynı zamanda büyüklerin de çok rağbet ettiği bir müze olan Bilim Müzesi (Science Museum) çoğu sorunuza cevap bulmanıza yarayacak ve görsel öğretiler ile edindiğiniz bilgileri pekiştirmenizi sağlayacaktır. Çocukların eğlenmesi için oldukça fazla imkan sunan Science Museum da geçireceğiniz zaman içinde yapacağınız çoğu şey ücretsiz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: