Borough Market

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 03:08 pm

Londra’nin Southwark ilcesinde bulunan Borough Market Londra’nin en buyuk gida pazarlarindan birisidir. Borough Market’de dunya mutfagindan farkli yiyecekler bulunmaktadır. Fiyatlar nispeten yüksek olsada iyi kalitedeki gıda ürünleri barındırması ve ulaşımın kolay olması nedeni ile haftasonu binlerce kişi ziyaret etmektedir.

Toptan satışlar için hal, hafta içi sabaha karşı 2 ila 8 arası olmaktadır. Perakende satış ise Perşembe günleri 11-17 arası, Cuma 12-18 arası ve Cumartesi günü 8-17 arası yapılmaktadır.

Borough Market geçmişi 13. yy’a dayanır. 1755 de parlamento tarafından kapatılan Borough Market, bölge halkının kendi aralarında dönemin parası ila 6000£ toplaması sonrasında, şuanki konumunda kurulmuştur. Borough Market, ünlü Southwark Katedrali’nin hemen güneyinde yer almaktadır. London Bridge den ulaşım için güneye doğru yürümelisiniz.

Borough Market’de 130 civarı tezgah bulunmaktadır. Satın alabileceğiniz yiyecek çeşidi açısından zengin olması, farklı dünya mutfaklarının tadına bakmanız için Borough Market’i ideal bir pazar alanına dönüştürmektedir. Borough Market’de satış yapan tüccarların çoğu, sattıkları ürünleri kendileri yetiştirmekte ya da kendileri hazırlamaktadır. Bu nedenle de güvendikleri tüccarlardan dolayı burada alışveriş yapan bölge sakinleri, yıllardır Borough Market pazarının daimi müşterileridir.

Borough Market şu aralar ciddi bir modernizasyon çalışması altında. Yakın vakitte oldukça görkemli bir yapı haline getirilecek. Projeyi yakinen takip etmekteyim 😉

Gelelim en önemli yere, ne yemeli & ne içmeli? Özellikle peynir ve forest cider tadına bakmanızı öneriyorum. Ayrıca çikolatalı brownie ler gözünüzü çelecektir. Çoğu tezgahta tadımlık ücretsiz yiyecekler sunuyorlar. Tadımlık bakarken karnınızı doyurmanız da olası!

[map lat=51.505013 lon=-0.090177 z=25 marker=”yes”]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: