Boris Johnson ve eşi Marina

Boris Tekrar Başkan

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 02:42 pm

Londra da yapılan belediye başkanı seçimlerinde Boris Johnson rakibi Ken Livingstone’u zor da olsa geçerek tekrar belediye başkanı seçildi.

Boris seçim sonrası hiç vakit kaybetmeden öncelikli konulardan olan işsizlik sorununa çareleri masaya yatırdı. Yurt dışından gelen pek çok kişinin iş fırsatlarını değerlendirmesi ve akabinde İngiliz vatandaşlarının işsiz kalması özellikle Londra’da büyük bir sorun olarak görülüyor. Boris, bu sorunu çözmek için kolları ilk günden sıvadı. Genç Londra’lıların eğitimleri sonrası neden işsiz kaldıkları ve buna karşılık yabancıların neden rahatça iş bulduğuna yanıt bulmak için çalışma başlatıldı.

Boris Johnson aynı zamanda yaklaşan Olimpiyat Oyunları için de oldukça büyük beklentiler içinde. Londra’nın Olimpiyatlar için çok başarılı bir ev sahibi olacağını düşünen Boris, Olimpiyat Oyunları döneminde de ekonominin iyice canlanıp pek çok iş imkanı yaratacağı için umutlu. Boris Johnson,  önümüzdeki günlerde Yunanistan’a gidip olimpiyat ateşini alarak Londra’ya getirecek.

Boris Johnson tekrar seçilmesi halinde Council Tax faturalarında indirim yapacağını duyurmuştu. Ayrıca toplanan Council Tax ne şekilde harcandığını açıkca duyuracağını da belirtip bütün belediye başkanlarının da kendisine katılması çağrısında bulunmuştu. Bakalım seçim sonrası önümüzdeki günlerde bu gerçekleşecek mi?

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: