05 Kasım kutlamaları, Battersea Park Havaifişek Gösterileri

Battersea Park Havaifisek Gosterisi

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:14 pm

Her yıl düzenlenen Guy Fawkes anma günü olan 5 Kasım 2010 tarihi yine çok renkli geçti. Guy Fawkes hakkında bilgi için kısaca V for Vendetta filmini izlemenizi(ne olursa olsun izleyin çok çok iyi bir film) öneririm. 5 Kasım gününün Cuma gününe denk gelmesinden ötürü 6 Kasım 2010 Cumartesi günü düzenlenen havaifişek gösterisine katılma şansı buldum. Battersea Park‘da yapılan bu gösteri için £6 giriş ücreti alınıyordu.

 

Parka akın akın gelen insanlar bütün giriş kapıları önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Gösteriler öncelikle Guy Fawkes’u anmak için yakılan ateşle başladı. Saat 20:00 da ise ilk havaifişekler ve müzik ile izleyenler hem görsel bir şov izlerken müzikle kendilerinden geçtiler. Tam anlamı ile bir festival havası yaşatan Battersea Park Fireworks Show için seneye gidilecek yerler/etkinlikler listenize girmeli önerisinde bulunmak istiyorum. Havaifişek gösterisi 30 dakika kadar sürdü. Atılan havaifişek sayısı göz önüne alınır ise ciddi anlamda bir finansman söz konusu zira duyumlarıma göre atılan havaifişeklerin masrafı dakika bazına oranı £4000/dakika civarında imiş.

Seneye gideceklere bir tavsiyem saat 18:00 civarı parka ulaşmaya çalışmanız yönünde olacaktır. Biletleri girişteki gişelerden alabilirsiniz. Yanınızda termosa sıcak şarap koyun ve elma şekeri getirin. Kutlamaları adetine göre yapmak istiyorsanız bu tavsiyelerim işinize yarayacaktır!

Havaifişek gösterisi ise konservari müzik sistemi ile senkronize olmasından ötürü inanılmaz eğlenceli oldu. Çektiğim bazı fotoğrafları paylaşmak istiyorum.

‘[flagallery gid=2 =”Battersea Park Havaifisek Gosterisi”]

One comment

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: