Arsenal vs FK Partizan – Ingilterede Futbol

Last updated on Haziran 1st, 2015 at 04:15 pm

Evet nihayet Arsenal maçına bilet bulabildim! Arsenal ile FK Partizan arası 8 Aralık Çarşamba günü oynanacak olan şampiyonlar ligi maçına gidiyorum!

 

Arsenal, İngiltere’de en zor bilet alabileceğiniz takım. Öyle ki an itibari ile kombine kart başvurusu için size verilen sıra 25000 lerde. Ortalama olarak bir insanın 8+ yıl civarı beklemesi gerekiyor.  Kombine aldığınızda ise her maç için bilet almanız garanti oluyor. Aklınızda bulunsun Arsenal nerede ise bütün maçlarını kapalı gişe oynayan bir takım.

Kombinesi olmayanlar ne yapsın? Benim gibi maç biletlerinin harici satışa çıkmasını bekleyecekler. Öncelikle yapmanız gereken Arsenal.com sitesinde bilet almak için üye olmak. Biraz da açıklamak amacı ile doğrudan link yerine önce şuraya yönlendireyim.

Bu gördüğünüz sayfada 3 çeşit üyelik seçeneği sunuluyor. Bilet almak için en sağdakini(The Arsenal Official Membership) seçmelisiniz. Sonra açılan sayfada Apply now a tıklayın.  CLUB LEVEL WAITING LIST £50 ve bekleme sırası dediğim gibi 25000 lerde. Hiç bulaşmayın ve sayfayı alta kaydırarak Red Membership’i bulup £30 veya £27 birisini seçin.  Miktar olarak 1 tane yeterli ve add to basket e tıklayın. Sayfayı en yukarı kaydırın ve tepede My Basket (1 Item) göreceksiniz, tıklayın. Proced to checkout tıklayın. Açılan sayfada create account tıklayıp hesap yaratın ve ödemeyi gerçekleştirin.

Bilet nasıl alacaksınız?

Gayet kolay. Ana sayfadan Tickets’a tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ya da şu linke tıklayın. İlerleyen günlerdeki maçların listesini göreceksiniz. Biraz karışık gelebilir gözünüz korkmasın.

  • = Platinum / Gold Members
  • = Gold Members
  • = Silver Members
  • = Red Members
  • = Existing Travel Club members

Mesela an itibari ile Arsenal – Fulham maçı için kırmızı renk yanında 04-11-2010 yazıyor. Bu demek oluyor ki kombinesi olmayan ve biraz önce yaptığınız gibi £27 veya £30 vererek gerçekleştirdiğiniz üyelik ile alabileceğiniz biletlerin satışa çıkacağı tarih 4 Kasım 2010.

Eğer bu tarihe kadar kombinesi olanlar bütün biletleri almazlar ise sizin bilet alma şansınız doğuyor. Siteye o tarihte yeni yarattığınız hesap ile giriş yaparak bu en son açtığınız bilet alım sayfasında istediğiniz maçın sırasını bulup Buy Now a tıklayarak bilet alım ekranına gidebilir ve stadın hangi bölümünden bilet istiyor iseniz oraya tıklayıp biletinizi alabilirsiniz.

Biletler çok hızlı tükendiğinden satışa çıktığı günün ilk saatlerinde bilet almak için atik davranmanızı tavsiye ediyorum. Zira Partizan bileti alırken biletlerin nasıl eriyip bittiğini izlemek panik yapmama yetmişti! 🙂

Yazıyı da iki tane Arsenal tezahüratı ile kapatalım :

The Anthem

 

And did those boots, of Wenger’s team
Walk upon Highbury’s turf so green?
And did they play, with great esteem
The best football we’ve ever seen?
And with a cannon on our chest
We play with heart, and mind, and zest
And we are proud to be Arsenal
In victory through harmony

We’re the famous Arsenal

We’re the famous Arsenal, famous AFC
We’re the famous Arsenal, famous AFC
First double won in ’71
Even better coz we pissed on the scum
On their own ground, what a famous night
(tekrar)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: